Skip to main content

وایرال مارکتینگ

By اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹آرشیو مقالات تخصصی

 

 

همیشه قانون هفتایی جواب نخواهد داد! کمی خلاقیت به خرج بدهیم و از چارچوب ها بیرون بزنیم!

 

همیشه دنبال روش های علمی نباشیم! بعضی وقت ها موفقیت در چارچوب شکنی است! در اینکه کمی هم غیر علمی باشیم! مخصوصاً اگر قرار است یک کمپین تبلیغاتی راه بیندازیم. بر خلاف “قانون هفتایی” که بر این باور است برای معرفی محصول و یا خدمت خود باید بیش از ۷ مرتبه مشتری را در معرض انواع کمپین های تبلیغاتی خود قرار دهیم، روش های دیگری هم هست!

 

وایرال مارکتینگ

وایرال مارکتینگ یا همان بازاریابی ویروسی(Viral marketing) یکی از همین تکنیک های سنت شکنانه است. اینکه دست از قانون هفتایی بر داریی! و چماق تبلیغات را مدام بر ذهن و روان مخاطب، نکوبی! اساساً دکترین “قانون هفتایی” برای دهه ۳۰ میلادی بوده و دیگر نمی توان همچون گذشته مشتری را در چمبره رسانه ای خود گرفت. چراکه او آزاد است و می تواند به راحتی انتخاب کند که شما را ببیند و یا نه! بهتان توجه کند و یا حذفتان کند!

یکی از نمونه های که اخیراً با استفاده از تکنیک وایرال مارکتینگ به معرفی برند خود پرداخت، شرکت رایتل بود. مجری دل به دریا می زند و احساسات افراد را برای لحظه ای بر می انگیزد. حس کنجکاوی بیننده گُل می کند و تا انتها کلیپ را دنبال می کند و در نهایت با صدای ربنای آخرین فرد مصاحبه شونده کار تمام میشود.

لحظاتی کوتاه اما مهیج که در نهایت باعث بر انگیختن احساسات بیننده خواهد شد و به احتمال زیاد کلیپ را به دوستانش فروارد کند. آن چیزی که در این سرایتِ اپیدمی وار صورت می گیرد دست به دست شدن برند رایتل است که به دور از تکنیک های کلیشه ای خود را در حافظه ها حک می کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!