Skip to main content

نقش های جدید برای تحقیقات بازار

By مرداد ۱۴, ۱۴۰۱آرشیو مقالات تخصصی

 

 

شرکت تحقیقات بازار ایده مجری انواع پروژه های تحقیقات کمی و کیفی در تمامی شهر های ایران می باشد.

محققان بازار ابزارهایی دارند که شامل تحقیقات اسنادی، مصاحبه های تلفنی، مصاحبه های حضوری، تکمیل پرسشنامه (عمدتاً آنلاین)، گروه های متمرکز و مشاهده ای میشود. آنها برای انتخاب نمونه ها و تجزیه و تحلیل داده ها از تکنیک های خاصی استفاده می کنند. اکثر بخش های این کتاب به این موضوعات اختصاص دارد، نحوه عملکرد هر کدام به چه صورت است و چگونه تحقیقات بازار خود را انجام دهیم را توضیح می دهد. با این حال، درک اینکه تحقیقات بازار برای چیست و چرا انجام می شود به همان اندازه مهم است. درک بهتر نقش تحقیقات بازار در تصمیم گیری، قبل از ورود به مباحث ابزارها کمک میکند تا زمینه برای بحث های بعدی در مورد روش ها و تکنیک ها فراهم شود.شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در قالب شرکت رسمی ایده سازان بازار فردا به عنوان مجری انواع پروژه های تحقیقات بازار کمی و کیفی آماده ارائه خدمات محتلف تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی به شما عزیزان می باشد.

نقش های جدید برای تحقیقات بازار

ما باید درک زمینه ای را با انعکاس آن بر طول مدت حضور موضوع تحقیقات بازار رسمی، و چگونگی و چرایی آغاز آن شروع کنیم. گفته می شود که اولین نظرسنجی های کاهی (اتفاقاً این اصطلاح از کشاورزانی که یک مشت کاه را به هوا پرتاب می کنند تا ببینند باد از کجا می آید آمده است) در اوایل دهه ۱۸۲۰ در ایالات متحده زمانی که روزنامه ها در یک نظرسنجی ساده خیابانی برای فهمیدن نظرات سیاسی مردم انجام دادند ثبت شده. اوایل دهه ۱۹۰۰، صنعت نوپای تحقیقات بازار با تمرکز بر تست تبلیغات در اشکال مختلف شروع به کار کرد . روزهای اول نگرانی هایی برای به وجود آمدن پاسخ‌های فریبکارانه ای در پرسش مستقیم وجود داشت و برخی از اولین تحقیقات بازار تجاری به شدت بر مشاهدات متکی بود. تعداد کنسروهای لوبیا در قفسه های سوپرمارکت ها در ابتدا و انتهای دوره شمارش می شد، و از تغییرات فهرست اموال گزارش تهیه میشد. حسابرسی متولد شد. شرکت های معروف تحقیقات بازار مانند Nielsen و Attwood در ایالات متحده و حسابرسی بریتانیا (AGB) به عرصه ظهور پیوستند. برای اولین بار مدیران داده های عینی و دقیقی در مورد فروش، اندازه بازار، روند و سهام رقبای آنها بدست آوردند.

در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ رقابت تجاری شدت گرفت و محققان بازار، با تکیه بر تجربیات پژوهشگران اجتماعی برای به دست آوردن داده های نگرشی ، از نمونه‌های نظرسنجی با پرسشنامه استفاده کردند . مصاحبه تحقیقات بازار به عنوان ابزار اصلی جمع آوری اطلاعات شناخته شد و شرکت های نظرسنجی را پدیدار کردند. برای اولین بار، مدیران داده ها را به صورت عینی و سیستماتیک جمع آوری کردند تا به آنها برای درک اینکه مردم با محصولاتشان چه می کنند یا چه فکری در مورد آنها می کنند کمک کند.
در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، تحقیقات نگرشی به سطوح متفاوتی رسید و نظرسنجی ها برای پیگیری رضایت مشتریان گسترش پیدا کرد.

در سال های اخیر، قدرت محاسباتی ارزان‌تر و قدرتمندتر شده است و تأکید بر «فشرده سازی» داده‌ها برای دیدگاه های بیشتر با استفاده از مدل‌سازی مانند تجزیه و تحلیل برای تقسیم بندی عاملی و دسته ای ، تجزیه وتحلیل مشترک برای تصمیم گیری در قیمت گذاری ، پر کردن شکاف های داده های از دست رفته با ترکیب داده ها و نقشه برداری جغرافیایی برای یافتن بهترین مکان ها برای تک فروشی یا توزیع عمده.

گسترش مهارت های محققان بازار از جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها فراتر رفته است. در دنیایی که مملو از داده ها است، محققان در تبدیل داده ها به نمودارها و چارچوب های قابل فهم متخصص شده اند. ماهیت تحقیقات و پژوهشگران نیز تغییر کرده است. امروزه محققان بازار زمان کمتری را صرف نوشتن یافته‌های خود به مقاله های طولانی می‌کنند و زمان بیشتری را صرف تبدیل داده‌ها به تصاویری می‌کنند که به راحتی می‌توان در اختیار مشتری موسسه قرار داد. محققان انسان های شگفت انگیز یا همه فن حریف نیستند، بلکه مشاوران پیچیده‌ای هستند که می‌توانند در مورد استراتژی بازاریابی مشاوره دهند.اجرای انواع پروژه های ریتل آدیت تحقیقات بازاریابی و فوکس گروپ و محاسبه اندازه بازار و سهم بازار رقبا و اجرای پروژه های تحقیقات بازاریابی صادراتی و داخلی در تمام شهرهای ایران

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………….

درباره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

شرکت ایده سازان بازار فردا به شماره ثبت ۵۹۴۸۶۴، فعالیت خود را به صورت غیر رسمی از سال ۱۳۹۴ با نام تجاری “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” آغاز نمود. در ابتدا، تمامی فعالیت­ های این شرکت معطوف به اجرای پروژه­ های تحقیقات بازاریابی مختص واحدهای صنعتی در حوزه داخلی بود اما در ادامه با تلاش­ های بی وقفه موسس و مدیر عامل این مجموعه، جناب آقای دکتر بزاززاده، این شرکت توانست در عرصه بین الملل نیز فعالیت های خود را توسعه دهد. تمرکز اصلی شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در طی سال­های گذشته بیشتر به مباحث صادراتی معطوف بوده است لذا بخش عمده­ای از رزومه عملیاتی این شرکت به فعالیت­های صادراتی خلاصه شده است و از اینرو شرکت ایده سازان بازار فردا رسالت اصلی خود را توسعه بازار محصولات ایرانی در کلاس جهانی تعریف کرده است.

شرکت های تحقیقاتی و تبلیغاتی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما تعداد بسیار اندکی از آنها را می توان یافت که در عرصه بین المللی نیز فعالیت داشته باشند؛ شرکت ایده سازان بازار فردا که به اختصار “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” شناخته می شود در طی سال های گذشته تجارب بسیار ارزنده ای را عرصه داخلی و برون مرزی در رزومه کاری خود دارد. با توجه به اینکه در اساسنامه این شرکت بر دو ستون اصلی تحقیقات بازاریابی و اجرای پروژه­ های تبلیغاتی تاکید شده است لذا تعداد زیادی از پروژه ­های اجرا شده حول همین دو محور اساسی بوده است. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده با در اختیار داشتن شبکه تحقیقاتی قوی در کشورهای عراق، ازبکستان، ساحل عاج، عمان، امارات متحده عربی و سایر کشورهای جهان، این توانایی را دارد تا در اجرای انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و یا تبلیغاتی به شرکت های ایرانی که علاقه­ مند به صادرات کالا و خدمات خود در عرصه ­های مختلف صنعتی، تولیدی، خدماتی و یا بازرگانی هستند، کمک نماید.

شرکت تحقیقات بازاریابی ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار و نماینده رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران توانایی اجرای انواع پروژه های تامین منابع مالی صادراتی و همچنین اعتبار سنجی مشتریان خارجی صادرکنندگان ایرانی را دارد. شایان ذکر است صندوق ضمانت صادرات ایران با همکاری سازمان جهانی آنکتاد، به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردید و این صندوق به پشتوانه حمایت­های مالی دولت و همچنین مجلس شورای اسلامی، علاوه بر پوشش ریسک ­های سیاسی و تجاری حاصل از صادرات، با صدور انواع ضمانت نامه اعتباری، به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی فعالیت دارد. ما در شرکت تحقیقات بازاریابی ایده از بازار داخلی غافل نبوده ­ایم و به لطف همکاری و همراهی دوستان خوبمان در طی سال­ های گذشته توانسته ­ایم در عرصه­ های مختلف تحقیقاتی و همچنین تبلیغاتی به عنوان مشاور و یا مجری، پروژه­های متعددی را برای واحدهای صنعتی، خدماتی و بازرگانی در داخل کشور اجرا نماییم.

خدمات موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

تمامی فعالیت های گروهی و انفرادی برای بازاریابی یک محصول باید حساب شده و در قالب­ های مشخص تدوین شود و فعالیت ­های بدون مطالعه و برنامه ریزی باید حذف گردد. طرح یا برنامه بازاریابی یکی از بخش­ های مهم طرح کسب و کار به شمار می­ آید. از این جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی بخش مهمی از فرآیند مدیریتی و بودجه ­بندی سازمان­ ها تلقی می شود. برنامه بازاریابی، سند یا طرحی است که برنامه ­ها و فعالیت­ های تبلیغاتی و بازاریابی شرکت را برای سال­ های آتی مشخص می کند. مارکتینگ پلن توضیح می دهد چه فعالیت­ هایی در چه زمانی و توسط چه افرادی باید انجام شود تا اهداف استراتژیک شرکت در حوزه داخلی و صادراتی تحقق یابد. کلینیک مشاوره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در راستای مبانی نظری بیان شده جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی(Marketing Plan) با ارائه خدمات زیر در کنار کارفرمایان عزیز خواهد بود:

  • اجرای انواع روش های تحقیقات بازاریابی به جهت شناخت دقیق ­تر از شرایط موجود بازار در عرصه داخلی و صادراتی
  • تعیین چشم انداز و ماموریت بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • تعیین اهداف مالی شرکت کارفرما در جهت تحقق بهتر برنامه جامع بازاریابی
  • تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT
  • تعیین اهداف عملیاتی و در عین حال استراتژیک در حوزه بازاریابی داخلی و بین الملل
  • تعیین بودجه تبلیغاتی(Promotion) شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • اجرای انواع پروژه­های تبلیغاتی در حوزه داخلی و برون مرزی
  • طراحی گردش کار(Work Flow) بخش بازاریابی و فروش بر اساس شرایط موجود شرکت کارفرما
  • اتوماسیون سازی واحد بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در دو حوزه داخلی و صادراتی
  • آموزش، مشاوره و نظارت بر تمامی ارکان برنامه جامع بازاریابی ترسیم شده

……………………………………………………………………………………………………………………………………

شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: مجری انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و تبلیغاتی در حوزه داخلی و صادراتی

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: ارائه انواع خدمات مشاوره ای در حوزه های تبلیغاتی، بازاریابی و فروش، برندینگ و صادرات به کشورهای مختلف عربی، آفریقایی و …

آدرس دفتر شرکت: تهران، میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، پلاک ۳۷

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

تلفن ثابت: ۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶
واتس آپ شرکت ایده: ۰۹۳۰۲۷۹۱۲۳۰

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

سایت کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: www.mrioi.comm

سایت مقالات تخصصی بازاریابی صادراتی: www.mrvisitor.ir

سایت شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: www.mrioi.com

در صورت تمایل با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

…………………………………………………………………………………………………………………………………

 شماره تماس جهت مشاوره!