Skip to main content

چه زمانی به تحقیقات بازاریابی نه بگوییم!

By فروردین ۲۰, ۱۳۹۸آرشیو مقالات تخصصی

هر چند تحقیقات بازاریابی می تواند راهگشای بسیاری از مشکل های شرکت یا کسب و کار شما باشد اما، در برابر فواید بی شماری که تحقیقات بازاریابی دارد اگر به درستی انجام نشود ضرر های بی شماری را به کسب و کار شما وارد می کند و در برخی مواقع نیز می توان گفت که انجام تحقیقات بازاریابی ضرورتی ندارد و در بهترین حالت ممکن  هم نمی تواند پاسخگوی نیازی باشد که شرکت در جست و جوی آن است. در این مطلب و مطلب بعدی به مواردی اشاره می کنیم که تحقیقات بازاریابی نمی تواند برای کسب و کارتان مفید باشد. با ما همراه باشید:

  • اگر اطلاعات لازم از مشکل را به طور کامل در اختیار دارید و نسبت به مشکل اِشراف و آگاهی کامل دارید مطمئن باشید تحقیقات بازاریابی نمی تواند برای شما فایده داشته باشد.
  • توجه داشته باشید که انجام  تحقیقات بازاریابی به زمان نیاز دارد و کاری یک هفته ایی یا ده روزه نیست بنابر این اگر بُعد زمان اولویت کسب و کار شما است بدون شک تحقیقات در این مقطع نمی تواند راه حل مناسبی برای شما قلمداد شود.
  • اگر در کسب و کارتان رقیبی دارید که، با انجام تحقیقات بازاریابی می تواند از اهداف و اطلاعات پروژه شما آگاهی یابد، بهتر است در این مرحله از انجام تحقیقات منصرف شوید تا بتوانید سر فرصت راه جایگزینِ مناسب تری را به جای تحقیقات برای رفع نیاز اطلاعاتی خود را انتخاب کنید و نیاز اطلاعاتی خود را برطرف نمایید.
  • اگر انجام تحقیقات بازاریابی با تمام هزینه ها و صرف زمانی که دارد نمی تواند چشم انداز روشنی از وضعیت کنونی برای کسب و کار شما به نمایش بگذارد بهتر است از انجام این تحقیقات صرف نظر کنید، زیرا در غیر اینصورت تنها زمان خود را به هدر داده اید و بودجه مالی خود را بی جهت صرف کرده اید.
  • در هر کاری توازن بین هزینه و منفعت الزامی است. در انجام تحقیقات نیز توجه به این مورد بسیار مهم است. اگر هزینه ایی که باید برای انجام تحقیقات بپردازید از منفعت آن پیشی می گیرد و فاصله زیادی بین این دو کفه ترازو پدیدار می شود بهتر است که از روش های جایگزین تحقیقات بازاریابی استفاده نمایید و بودجه مالی کسب و کارتان را هدر ندهید!

 

 

شماره تماس جهت مشاوره!