Skip to main content

چه زمانی به تحقیقات بازاریابی نه بگوییم!

By فروردین ۲۲, ۱۳۹۸آرشیو مقالات تخصصی

گرچه تحقیقات بازاریابی می تواند گره گشای بسیاری از مشکل ها باشد اما، در برخی مواقع نیز تحقیقات بازاریابی نمی تواند مشکلی از مشکل های سازمان یا شرکت را حل کند. به همین دلیل ما در مطلب قبلی به بیان مواردی پرداختیم که در صورت رخ داد آن ها بهتر است از تحقیقات بازار بهره نبرید. در این مطلب هم قصد داریم به بیان موارد دیگری بپردازیم که با وقوع آن ها انجام تحقیقات بازاریابی بی فایده است.

 

چه زمانی تحقیقات بازاریابی را انجام ندهیم؟

اگر برای انجام تحقیقات دقیق بودجه های مالی شرکت در پایین ترین حالت ممکن قرار دارد از تحقیقات بازاریابی استفاده نکنید. زیرا یک تحقیقات خوب تحقیقی است که، به شکل دقیق انجام شود ولی انجام چنین تحقیقی به بودجه هم نیاز دارد به همین علت اگر در حال حاضر بودجه شرکت یا کسب و کار شما در حد متعارفی نیست مطمئن باشید یک تحقیق کلی و بدون در نظر گرفتن جزییات نمی تواند مشکل شما را حل نماید.

اگر اهداف ابهام دارد یا اهداف نامشخص است تحقیقات را شروع نکنید. زیرا تحقیقات بازار زمانی مفید است که اهداف تحقیق واضح باشد. بنابر این در صورت عدم وضوح نمی توان یک تحقیقات بازاریابی خوب را انجام داد. بعلاوه اگر هنوز درک درستی از مشکل کسب و کار خود پیدا نکرده اید بهتر است تحقیقات بازار را انجام ندهید زیرا، یکی از اهداف اصلی چنین تحقیقاتی رفع مشکل کسب و کار یا تجارت شما است. اگر نتیجه تحقیقات بازاریابی نمی تواند به معرفی بهتر محصول یا خدمات شما ختم شود بهتر است قید تحقیقات بازاریابی را بزنید. زیرا یک تحقیقات خوب تحقیقاتی است که یکی از دستاورد هایش معرفی بهتر محصول یا خدمات شرکت یا کسب و کار شما باشد.

در برخی مواقع نیز امکانات فنی شما کم است. در چنین حالتی هم بهترین گزینه پیش روی شما این است که تا زمانی که امکانات فنی خود را گسترش نداده اید از تحقیقات بازار استفاده نکنید. امکانات فنی مناسب و مطلوب یکی از مهم ترین زیر بخش های انجام تحقیقات بازاریابی است.

امیدواریم این مطلب بتواند افق بهتری را از انجام دادن یا انجام ندادن تحقیقات بازار پیش روی شما ترسیم نموده باشد.

 

شماره تماس جهت مشاوره!