Skip to main content

هنر گفتگو کردن با مشتری

By اسفند ۹, ۱۳۹۹آرشیو مقالات تخصصی

 

در این بخش می خواهیم بررسی کنیم چگونه می توان یک گفتگو ی موفق و دلپذیر را اداره نمود.

  • مرحله اول: پیش از دیدار

در ابتدا باید بدانید هنر سخن گفتن شما با هر شخص یا اشخاصی قبل از  رو به رو شدن شما با آن ها اغاز می گردد. برای اینکه تاثیری مثبت و دلپذیر بر شخص مقابل بگذارید باید با دیدگاه و احساسی مثبت به مکان ملاقات بروید. در صورتی که نمی توانید حس مثبت را در خود ایجاد نمایید از رو به رو شدن و ملاقات صرف نظر کنید.

  • مرحله دوم: امادگی برای دیدار

در صورتی برای حضور در یک سخنرانی یا ملاقات برای گفتگو مجبور هستید، باید مطمئن شوید که حرف و سخنی برای گفتن دارید. مطالعه نشریات مختلف و گوش دادن به  رسانه های گروهی و صحبت با مردم آمادگی شما را چند برابر خواهند کرد و این آمادگی به شما کمک می کند در صورتی سکوت بر جلسه حاکم شد با بیان نکته ای جذاب شخص یا اشخاص مقابل را وارد بحث نمایید.

  • مرحله سوم: کسب اطلاعات

کسب اطلاعات لازم در مورد اشخاص شرکت کننده در جلسه یا مکان ملاقات، به روند یک گفتگو ی موفق و ارزنده  بسیار کمک می کند.

این نکته را هرگز فراموش نکنید که تمایل دیگر افراد جهت ادامه گفتگو با شما ، به وجود اعتماد به نفس در شما بستگی دارد. سه عامل مهم برای ایجاد اطمینان و اعتماد به نفس در شما عبارتند از:

  1. تصور شما در مورد خودتان بسیار مهم است: اگر تصور کنید که حرفی برای گفتن ندارید قطعا حرفی برای گفتن نخواهید داشت و دیگران هم همینگونه شما را تصور می کنند، اگر تصور کنید که یک انسان دوست داشتنی، خوش سخن و جذاب هستید مطمئن باشید همینگونه به نظر خواهید آمد و…
  2. افراد تحت تاثیر وضعیت احساسی و عاطفی شما قرار می گیرند: اشتیاق شما باعث اشتیاق آن ها و خستگی شما سبب خستگی آن ها خواهد شد.
  3. افراد همانگونه با شما برخورد می کنند که انتظار دارید.

 سخن هر انسان آیینه ای است که او چهره خود را در آن نشان می دهد. “گوته”

آموزش بازاریابی در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده

ما در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده با بیش از ۷ سال فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی، خدماتی و توزیعی در سراسر کشور به تجارب خوبی دست پیدا کرده ایم. بدون شک تلفیق علم و تجربه می تواند همچون دو بالِ پرواز برای ایده های نو و بدیع باشد. در این راستا بخش مشاوره بازاریابی صنعتی و همچنین بازاریابی صادراتی موسسه ایده توسط اینجانب مدیریت می شود. در طول این سال ها در حکم مدیر بازرگانی بین الملل، مدیر فروش، مدیر بازاریابی و همچنین مشاور بازاریابی در واحدهای صنعتی مختلف سراسر کشور فعالیت کرده ام. به لطف خدا و همچنین اعتماد صاحبین صنایع به تجارب عملیاتی خوبی دست پیدا کردم که امیدوارم برای علاقه مندان عرصه تولید و کارآفرینی جذاب و عملیاتی باشد.

ما به دنبال شومن بازی نیستیم؛ سعی می کنیم به شما یک برنامه عملیاتی برای بخش های تحقیقات بازاریابی، بازاریابی داخلی و بین الملل، برندینگ، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی میدانی، پلن فروش و در نهایت طرح ریزی برنامه جامع امور مشتریان بدهیم. بدون شک اگر یک واحد صنعتی، خدماتی و یا توزیعی به این برنامه طراحی شده عمل کند به جواب های جالبی خواهد رسید. تیم مشاوره ما به حدی از کار خود مطمئن است که بعد از جلسه مشاوره در صورتی که شما یک بیزنس پلن قوی داشته باشید حاضر خواهد بود در برنامه بازاریابی شما مشارکت کند و از مقام طرح ریزی به مرحله نظارت و اجرا نیز گام بردارد.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]

شما می توانید به جای فرم بالا پیام صوتی خود را از طریق شماره زیر برای ما ارسال کنید؛ دوستان ما با شما تماس خواهند گرفت (:

۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب | پیچ اینستاگرام بزاززاده

رزومه علمی، پژوهشی و اجرایی:  سید حجت بزاززاده  | فرم درخواست مشاوره بازاریابی صنعتی

شماره تماس جهت مشاوره!