Skip to main content

مرکز تجاری ایران در مسکو؛ رایگان در اختیار تجار

مرکز تجاری ایران در مسکو؛ رایگان در اختیار تجار

به گزارش شرکت تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان نماینده رسمی و کارگزاری صندوق ضمانت صادرات ایران به نقل از دنیای اقتصاد؛ ظرفیت‌های مرکز تجاری ایران در مسکو با حضور مدیر و رئیس‌ هیات‌مدیره این مرکز، نمایندگانی از کشور روسیه و جمعی از فعالان اقتصادی استان در بیست‌وچهارمین جلسه کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان بررسی شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» در ابتدای این جلسه رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان ابراز امیدواری کرد این نشست سرآغازی برای توسعه همکاری با مرکز تجاری ایران در مسکو باشد و اظهار‌کرد: اطلاعات موردنیاز تجار از بازار روسیه طی تحقیقات میدانی احصاء شده و آمادگی داریم فهرست ۳ هزار کالای موردنیاز این کشور که اخیراً از سوی طرف روسی اعلام شده را نیز در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهیم. او افزود: اتاق بازرگانی اصفهان از تجار و مجموعه‌های توانمند استان برای مذاکره و برقراری ارتباط با طرف‌های روسی حمایت می‌کند. همچنین سازمان توسعه تجارت ایران تسهیلاتی برای تجارت با روسیه در نظر گرفته است.

توافق‌ صندوق ضمانت صادرات ایران با همتای روسی

رسول مسیبی، مدیر مرکز تجاری ایران در مسکو نیز با بیان اینکه این مرکز در بهترین نقطه مسکو قرار دارد، گفت: «ماسکوا» یکی از سه بازار اصلی فدراسیون روسیه است که در آن ساختمانی اختصاصی برای ایران احداث کرده و غرفه‌های آن را به‌طور رایگان در اختیار تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور قرار می‌دهیم.

مسیبی با اشاره به پیگیری‌های سازمان توسعه تجارت ایران برای تسهیل مسائل تجار در حوزه‌های مالی و حمل‌ونقل افزود: تولیدکنندگان و صادرکنندگان بخش خصوصی کشورمان باید فرصت تجارت با روسیه را مغتنم بشمارند، وگرنه سایر رقبا گوی سبقت را از ایران می‌ربایند. وی ضمن تشریح تسهیلات تجارت با روسیه از جمله توافق صندوق ضمانت صادرات کشورمان با همتای روسی، از اخذ مجوز ایجاد شعبه «گازپروم بانک» روسیه در تهران برای ارائه سوئیفت روبلی-ریالی خبر داد.

استفاده رایگان تجار از غرفه‌های مرکز تجاری ایران در مسکو

همچنین فریدون کوصدقی، رئیس هیات‌مدیره مرکز تجاری ایران در مسکو ضمن تقدیر از اقدامات اتاق بازرگانی اصفهان برای توسعه تجارت فعالان اقتصادی با روسیه گفت: مرکز تجاری ایران در مسکو در بزرگ‌ترین بازار بنکداری روسیه قرار دارد و به‌دنبال برداشتن گامی نو در توسعه روابط تجاری ایران و روسیه است.

کوصدقی با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی باید بدون تکیه صرف به سفارتخانه‌ها و رایزنان بازرگانی به‌دنبال کسب اطلاعات از بازار کشورهای اوراسیا باشند، افزود: در حال ایجاد سازوکاری در روسیه هستیم که این اطلاعات را به‌موقع در اختیار تجار ایرانی قرار دهد تا استاندارد سخت‌گیرانه صادرات کالا به روسیه به مانعی برای تولیدکنندگان و تجار کشورمان تبدیل نشود. دیپلماسی اقتصادی کشورمان می‌تواند از تجار حمایت کند.

تضمین پایداری روابط اقتصادی ایران و روسیه با تولیدات مشترک

روح‌الله میرزاامیری، مدیر امور کمیسیون‌های اتاق بازرگانی اصفهان نیز بیان کرد: تولید مشترک می‌تواند مراودات تجاری ایران و روسیه به‌ویژه در زمان کنونی را تعمیق و پایداری روابط اقتصادی دو کشور را تضمین کند؛ بنابراین لازم است قوانین و مشوق‌های روسیه برای تولید مشترک با ایران و موضوعات دیگری مانند اینکه کدام استان‌ها و مناطق روسیه دارای این مزیت برای تولیدکنندگان ایرانی است، برای فعالان اقتصادی ایران شفاف‌سازی شود.

تجار ایرانی برای حضور در بازار روسیه تسریع کنند

در ادامه عبدالله‌اف الکساندی، نماینده امور تجاری «ساداوود» و «فودسیتی» در روسیه با بیان اینکه دولت این کشور از همکاری اقتصادی با ایران کاملاً حمایت می‌کند، افزود: در مدت حضور در ایران شاهد پیشرفت‌های این کشور در حوزه‌های گوناگون بودم و آمادگی کامل خود از توسعه روابط تجاری با ایران را اعلام می‌کنیم. هم‌اکنون هیأت‌‌های اقتصادی بسیاری میان ایران و روسیه در تردد هستند که نشان‌دهنده جذابیت تجارت با ایران است.

وی با بیان اینگه اگر ظرفیت‌های دو کشور بزرگ ایران و روسیه تجمیع شود می‌توان کارهای بزرگی رقم زد، افزود: علاقه به گسترش روابط تجاری با ایران به‌اندازه‌ای است که رئیس‌جمهور روسیه هفته گذشته دستور تکمیل کریدور شمال-جنوب به‌عنوان زیرساخت حمل‌ونقل میان دو کشور را صادر کرد. هم‌اکنون کشورهای غربی بازار روسیه را ترک کرده‌اند و تجار ایرانی باید به سرعت برای حضور در این بازار اقدام کنند. تجار ایرانی می‌توانند کاملاً روی حمایت طرف روسی حساب باز کنند، اما گسترش تجارت میان دو کشور نیازمند ارتباطات رو در رو و تسریع تجار ایرانی در برقراری ارتباط با طرف‌های روسی است. هم‌اکنون روسیه به هر کالایی که در ایران تولید می‌شود به شرط رعایت استانداردهای لازم نیاز دارد.

ولادسلاو ایفورو، معاون کنسولگری فدراسیون روسیه در اصفهان نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه در اصفهان بیان کرد: چنین جلساتی اهمیت بسیار بالایی برای افزایش شناخت دو طرف از یکدیگر دارد تا در نهایت به گسترش روابط تجاری میان ایران و روسیه منجر شود.

در ادامه این جلسه حاضران به طرح پرسش‌های خود پیرامون تجارت با روسیه و چگونگی استفاده از خدمات مرکز تجاری ایران در مسکو پرداختند. برای اعتبار سنجی صادرات محصولات خود می تواند از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده کنید. شرکت ایده کارگزار رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران می باشد.

شرکت ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار صندوق ضمانت صادرات ایران از سال ۱۴۰۱ کار خود را شروع کرده است. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان نماینده صندوق ضمانت صادرات ایران

……………………………………………………………………………………………………………………………..

درباره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده بیشتر بدانیم!

شرکت ایده سازان بازار فردا به شماره ثبت ۵۹۴۸۶۴، که به اختصار ” موسسه تحقیقات بازاریابی ایده ” نامیده می شود، کار خود را از سال ۱۳۹۴ بصورت حرفه ای شروع کرد؛ لازم به ذکر است شرکت تحقیقات بازار ایده دارای دو مجوز دولتی از مرکز آمار ایران وابسته به سازمان برنامه و بودجه برای اجرای فعالیت های تحقیقات بازار و همچنین صندوق ضمانت صادرات ایران وابسته به وزارت صنعت معدن و تجارت برای تکمیل پرونده های اعتبارسنجی مشتریان صادراتی است. این شرکت تحقیقات بازاریابی در ابتدای امر فقط در حوزه اجرای پروژه های تحقیقات بازار میدانی و بیشتر از نوع تحقیقات کمی فعال بود؛ در سال ۱۳۹۷ همزمان با تاسیس شرکت تحقیقات بازاریابی ایده، فعالیت های تحقیقاتی خود را در حوزه های داخلی و برون مرزی نیز گسترش داد. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در طول ۸ سال گذشته پروژه های میدانی و عملیاتی متعددی را در حوزه داخلی و همچنین خارجی انجام داده است؛ در این بین در طی سال های گذشته بخشِ کلینیک مشاوره کسب و کار ایده نیز با تمرکز بر سه حوزه آموزش، مشاوره و نظارت بر پروژه های بازاریابی صادراتی فعالیت داشته است. مدیریت گروه تحقیقات بازاریابی ایده بر عهده آقای دکتر بزاززاده است؛ ایشان سوابقی درخشان در حوزه صادرات به کشورهای امارات متحده عربی(دبی)، عراق، عمان و برخی از کشورهای عربی و آفریقایی دارند. لازم به ذکر است این شرکت در شهرهای تهران و دبی دفتر کار تحقیقات بازاریابی دائم  و رسمی دارد.

شرکت های تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما کمتر شرکت تحقیقات بازاریابی را می توان در ایران یافت که در عرصه بین المللی نیز فعال باشد؛ با توجه به سوابق درخشان تیم شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در کشورهای عربی و آفریقایی در سال های قبل، می توانید از خدمات این مجموعه به عنوان مجری پروژه های تحقیقات بازاریابی خود در حوزه داخلی و صادراتی استفاده کنید. با توجه به حضور دائمی شرکت ایده سازان بازار فردا در کشورهای عربی و آفریقایی و همچنین داشتن یک آفیس دائم در شهر دبی، امکان اجرای انواع پروژه های تحقیقاتی، از محاسبه Market Size گرفته تا Brand Awareness برای این شرکت آسان می باشد.

بدون شک کشور امارات متحده عربی و به طور خاص شهر دبی، هاب اقتصادی منطقه خاورمیانه است؛ از اینرو اجرای انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی در این منطقه برای شروع امر صادرات می تواند کمک شایانی به واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی کشور در عرصه بین الملل بنماید. روش کار شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در امر اجرای پروژه های تحقیقات بازار به دو بخش Desk Research و تحقیقات بازار میدانی تقسیم می گردد. در بخش اول بعد از یک جلسه مشاوره ابعاد مسئله و نیاز شما به بحث بازاریابی و تحقیقات بازار مشخص می گردد و بعد از تکمیل فایل RFP در قالب یک بازه زمانی ۵ الی ۱۰ روزه یک Desk Research حرفه ای برای فروش محصول شما انجام خواهد گرفت؛ در صورتی که نتایج بخش اول رضایت بخش بود وارد فاز دوم که همان تحقیقات بازار میدانی می باشد خواهیم شد. در فاز دوم بر اساس پراکندگی جغرافیایی مشتریان هدف در سطح بازار دبی و یا هر کشور عربی و یا آفریقایی، طول مدت زمان اجرایی پروژه و همچنین هزینه های عملیاتی آن محاسبه و به شما اعلام خواهد شد. برای آگاهی از فرایند اجرایی پروژه های تحقیقات بازار صادراتی با شماره واتس اپ ۰۰۹۷۱۵۶۱۵۴۴۱۷۷ تماس حاصل فرمایید.

تیم تحقیقاتی شرکت تحقیقات بازار ایده در داخل کشور نیز قوی می باشد و با در اختیار داشتن پرسشگران آموزش دیده خود در تمامی استان های کشور امکان اجرای انواع پروژه های پایش، آمارگیری و پرسشگری در حوزه های مختلف تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی را دارد. با عنایت به اینکه تمرکز اصلی موسسه تحقیقات بازاریابی ایده بر روی صنایع بزرگ، متوسط و کوچک کشور می باشد بنابراین اکثر پروژه های اجرا شده در حوزه صنایع روغن موتور، قیر، فولاد، پتروشیمی، انواع مواد غذایی و خوراکی، برق و الکتریک، فرش، مبلمان، صنعت ساختمان، کاشی و سرامیک، انواع مواد آرایشی و بهداشتی و شوینده و سایر صنایع فعال در کشور بوده است.

در انتها باید به این امر اشاره بکنیم که موسسه تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان کارگزار و نماینده رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت، توانایی راهنمایی شما برای اجرای انواع پروژه های تامین منابع مالی صادراتی، اعتبارسنجی خریداران خارجی، ارائه انواع پوشش ها و تضمین های دولتی فروش صادراتی بر اساس اعتبار و ضمانتنامه های مبتنی بر قرارداد را دارد. شایان ذکر است این صندوق با همکاری سازمان جهانی آنکتاد، به عنوان تنها شرکت بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردیده و به پشتوانه حمایت های مالی دولت و مجلس شورای اسلامی تاکنون بیش از ۲۵ میلیارد دلار در قالب انواع پوشش برای ریسک های سیاسی و تجاری صادرات و انواع ضمانتنامه های اعتبار ریالی و ارزی، به صادرکنندگان کالاها و خدمات و همچنین تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ایرانی کمک کرده است. لذا ما در دپارتمان خدمات برون مرزی خود این توانایی را داریم که در کنار سایر خدمات تخصصی تحقیقات بازاریابی، به صادرکنندگان و تولیدکنندگان کشور عزیزمان کمک نماییم تا مشتریان خارجی خود را اعتبارسنجی نموده و با حمایت یک سازمان دولتی با کمترین ریسک ممکن، کالا و یا خدمت خود را صادر کنند و در صورتی که متحمل خسارت شدند بنا به نوع خسارت وارده و بعد از بررسی های واحد خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران، بین ۹۰ الی ۹۵ درصد خسارت خود را از این صندوق دولتی دریافت نمایند.

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید