Skip to main content

فلش ماب مارکتینگ!

By اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹آرشیو مقالات تخصصی

 

فلش ماب(Flash Mob) مارکتینگ یکی از زیر گروه های بازاریابی چریکی و یا همان گوریلا مارکتینگ است. با این تفاوت که در آن گروهی از افراد بصورت کاملاً هماهنگ در یک مکان عمومی و پر تردد، دست به اقدامات عجیب و غریب می زنند!

هدف اصلی فلش ماب(Flash Mob) ایجاد یک سرگرمی موقت در محل های پُر تردد است. جوهره اصلی فلش ماب مارکتینگ، اجرای فعالیت های پروموشنی(Promotion) غیر سیاسی است. در این تکنیک با در نظر گرفتن مولفه های فرهنگی متناسب با هر بافت منطقه ای، دست روی خوشایندهای مردم آن دیار می گذارد و مخاطب خود را برای لحظه ای در فکر فرو می بردو خلاصه مجذوبش می کند!

فلش ماب مارکتینگ
جنبه های هنری و تبلیغاتی در Flash Mob بسیار بارز بوده و اساساً مخاطبین بیشتر به خاطر جلوهای هنری آن مجذوبش می شوند. با توجه به هزینه بری پایین فلش ماب نسبت به سایر تکنیک های گوریلا مارکتینگ و یا تبلیغات چریکی می توان از آن برای پروموت (Promot) کردن کسب و کارهای خرد(SME) هم استفاده کرد.

نمونه های موفق فلش ماب اجرا شده در جهان زیاد است. به تازگی یک نمونه از آن در ایران اجرا شده که براتون انتخاب کردم و به نمایش گذاشتم تا بیشتر با آن آشنا بشوید. در این کار که توسط برند ایرانی بالسا به اجرا گذاشته شده با تبدیل خروپف به موسیقی و با بهره گیری از سکانس های انیمیتی زیبا و هماهنگ با زیر صدای تولید شده در آن، مخاطبین عبوری در مرکز فروش را مجذوب خودش کند! به زودی نمونه های قویتر از این تکنیک جذاب را براتون به اشتراک خواهم گذاشت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

Leave a Reply

شماره تماس جهت مشاوره!