Skip to main content

زندگی نامه هاوارد شولتز

By فروردین ۲۷, ۱۳۹۹آرشیو مقالات تخصصی

رسیدن به موفقیت و خواسته‌های کاری همواره یکی از اهدافی می‌باشد که مدیران کسب و کار به دنبال آن هستند. این افراد برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار تمامی تلاش خود را به کار می‌برند تا بتوانند یک کسب و کار موفق و پر از سود را به دست بگیرند. به این دلیل همواره شناخت مدیران موفق در امر کسب و کار و تجارب کار آنها می‌تواند بر تجربیات و اطلاعات شما بسیار تاثیر بگذارد. در این بخش از سایت آکادمی ۹۸ به بررسی و تحلیل مطلب هاوارد شولتز مرد افسانه‌ای استار باکس می‌پردازیم تا بتوانید با مطالعه این مطلب به اطلاعات کافی درباره این فرد موفق و موفقیت‌های او در کسب و کار دست پیدا کنید. داستان افسانه‌ای هاوارد شولتز می‌تواند برای میران کسب و کار‌ها کسانی که می‌خواهند کسب و کار خود را شروع کند بسیار جذاب و با اهمیت باشد. زیرا در این مطلب علاوه بر تحلیل بیوگرافی هاوارد شولتز به بررسی تمامی مراحل زندگی و مراحل کاری او خواهیم پرداخت، تا شما با درک نحوه زندگی او و همچنین تصمیم گیری‌های او بتوانید نحوه کسب موفقیت را درک کنید.

بیوگرافی هاوارد شولتز مرد موفق در جهان

howard schultz به عنوان مدیر و رئیس سابق استار باکس یا همان کافی‌شاپ های زنجیره‌ای در جهان، توانست خود را به عنوان یکی از موفق‌ترین افراد جهان در تاریخ ثبت کند. هاوارد به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت استار باکس در مقطع زمانی طولانی بوده است و توانسته است با تجربیات و روحیات خود در زمینه راه‌اندازی کافی‌شاپ در این زمینه به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. او همچنین با استعداد بالای خود در کارآفرینی و مدیریت توانسته کافی‌شاپ های استار باکس را به بزرگترین کافی‌شاپ های زنجیره‌ای جهان تبدیل کند. به این خاطر شناخت چنین فرد با استعدادی می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد، زیرا شما با مطالعه زندگی‌نامه و تجربیات آن می‌توانید به فکر رسیدن به خواسته‌ها و اهداف خود باشید. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زندگی افراد معروف علاوه بر شولتز به بخش بیوگرافی افراد موفق مراجعه کنید و با مطالعه زندگینامه آنها به اطلاعات جامعی دست پیدا کنید. هاوارد شولتز یکی از موفق‌ترین کارآفرینان، اقتصاددانان، نویسندگان و … کشور آمریکا می‌باشد. او توانسته است با استفاده از استعداد خود و تلاش و پشتکار به یکی از موفق‌ترین مدیران کشور آمریکا تبدیل شود. هاوارد را ما بیشتر با سمت مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره کافی‌شاپ های زنجیره‌ای استار باکس می‌شناسیم. او در مدتی که در این سمت‌ها و مقام‌ها قرار داشت توانست با سیاست‌های کاری خود، شرکت استار باکس را به موفق‌ترین شرکت موجود در آمریکا تبدیل کند. او بعد از گذشت ۴۰ سال خدمات بی‌نظیر خود حالا اعلام بازنشستگی کرده است. هاوارد در سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که می‌خواهد وارد سیاست شود و در سال ۲۰۲۰ میلادی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا اعلام حضور کند. البته این عمل هاوارد دارای منتقدین و طرفدارانی می‌باشد که هرکدام از آنها دارای نظریه خاصی می‌باشند.

دوران کودکی هاوارد شولتز

هاوارد شولتز در ۱۹ ژوئیه‌ ۱۹۵۳ میلادی در شهر بروکلین نیویورک در یک خانواده فقیر و نسبتا تهی دست به دنیا آمد. پدر هاوارد یک سرباز آمریکایی بازنشسته بود که بعد از پایان دوران سربازی خود به رانندگی کامیون مشغول بود. مادر هاوارد شولتز که الین نام داشت، برای رفاه بیشتر خانواده و سه فرزند خود همواره پا به پای شوهر خود کار می‌کرد تا بتواند بخشی از هزینه‌های زندگی را تامین کند اما آنها همواره فقیر بودند. خانواده شولتز به دنبال این بودند که بتوانند آینده روشنی را برای سه فرزند خود رقم بزنند، به این دلیل همواره به دنبال کسب درآمد بودند تا بتوانند نیاز‌های مختلف کودکان و فرزندان خود را تامین کنند. دوران کودکی هاوارد در مناطق و محله‌های فقیر نشین نیویورک که در آنها امکانات خدماتی و ورزشی اندکی بود می‌گذشت، او با دیدن چنین شرایطی دوران کودکی خود را سپری کرد. در این مناطق به غیر از زمین های بسکتبال محدود که در آن امکانات بسیار اندکی وجود داشت چیز دیگری وجود نداشت. فقر بالای این مناطق دید بسیاری از خانواده‌ها را محدود کرده بود و آنها فکر می‌کردند که آینده‌ای روشن برای فرزندانشان وجود ندارد. اما باور و ذهنیت هاوارد چیز دیگری بود. زیرا او همواره تلاش خود را به کار می‌گرفت تا بتواند به تغییر دنیا و آینده خود بپردازد و بتواند از فقر بیرون بیاید. به دلیل ذهنیت و باور‌‌های موجود در او هر روز تلاش خود را برای رسیدن به اهداف خود بیشتر می‌کرد.

تاثیرپذیری هاوارد از پدرش

یکی از دیگر دلایلی که باعث شد تا هاوارد با دید دیگر به زندگی نگاه کند شرایط پدر او بود. زیرا او وقتی می‌دید که پدرش برای کسب یک شغل باید چه سختی و مشکلاتی را متحمل شود به فکر این افتاد تا بتواند با تلاش خود این شرایط را تغییر دهد. زمانی که هاوارد ۷ سال سن داشت پدر او بر اثر سانحه تصادف پایش دچار شکستگی شد و به دلیل اینکه بیمه درمانی و تکمیلی معتبری نیز نداشتند شرایط مالی و زندگی آنها بسیار سخت تر شد. این عوامل تاثیر بسیار زیادی بر روی هاوارد گذاشت به صورتی که در خاطرات خود درباره این برهه از زمان می‌نویسد :” پدرم را می‌دیدم که اعتماد به نفس و کرامت انسانی خود را از دست می‌دهد. به احتمال زیاد دلیل اصلی آن، رفتارهای دیگران بود. آنان با پدرم مانند کارگری عادی رفتار می‌کردند”.

اولین شغل هاوارد شولتز و دوران تحصیل او

هاوارد برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده از همان کودکی وارد چرخه‌ کار شد. او در سن ۱۲ سالگی در یک روزنامه فروشی مشغول به کار شد و بعد از مدتی آن را رها کرد و در یک کافه شروع به کار کردن کرد تا بتوانید هزینه‌های مختلف زندگی خود را به دست بیاورد. همچنین او در سن ۱۶ سالگی برای کسب درآمد بیشتر در یک فروشگاه خز و چرم به کارگری مشغول شد. کار کردن با خز و چرم بسیار سخت بود و او این مسئولیت سخت را بر عهده گرفت و توانست به خوبی کار خود را انجام دهد و بتواند معنای واقعی مسئولیت پذیری را درک کند. البته همین سختی های کار بودند که باعث شدند تا هاوارد به دنبال رسیدن به موفقیت در زندگی باشد. تمامی سختی‌های کاری که هاوارد شولتز در زندگی متحمل شده بود از لحاظ فیزیکی و بدنی نیز بر روی او تاثیر گذاشته بود. به این خاطر او دارای بدنی ورزیده بود. هاوارد به دلیل اینکه در ورزش‌هایی مانند بسکتبال و فوتبال دارای استعداد خاصی بود توانست از طریق ورزش بورسیه دانشگاه میشیگان Norther Michigan را دریافت کند و در آنجا مشغول به ادامه تحصیل شود. او توانست در سال ۱۹۷۵ میلادی از همین دانشگاه مدرک کارشناسی ارتباطات را کسب کند.

ورود به دنیای تخصصی تجارت هاوارد شولتز

howard schultz بعد از اینکه از دانشگاه میشیگان فارغ‌التحصیل شد، به عنوان مدیر فروش در شرکت زیراکس مشغول به کار شد و بعد از مدتی این کار را بنا به دلایلی کنار گذاشت و به عنوان فروشنده در شرکت Homaplast به عنوان فروشنده استخدام شد. کار اصلی این شرکت سوئدی فروش لوازم خانگی بود اما هاوارد توانست با استعداد و لیاقت خود خیلی زود پله‌های موفقیت را در این شرکت بپیماید. او بعد از مدت کوتاهی به عنوان مدیر فروش این شرکت انتخاب شد که این مرحله از زندگی او را می‌توان مهمترین قسمت دانست که آینده شولتز را تغییر داد. او در این بین متوجه شد که استارباکس که یک شرکت طبخ قهوه هستند آسیاب‌های خود را از این شرکت تهیه می‌کنند.

ایده شرکت در استار باکس

او در این بین دانست که استار باکس با اینکه یک شرکت کوچک در سیاتل به شمار می‌رود اما هر ماه و هر روز بر تعداد خرید‌های دستگاه آسیاب خود از این شرکت می‌افزاید. به این خاطر برای دیدار مدیران شرکت استار باکس یعنی زو سیگل، جری بالدوین و گوردون بوکر به سیاتل رفت. البته در این بین صاحبان استار باکس در سیاتل دوستان قدیمی او در دانشگاه نیز بودند. به همین خاطر او توانست به راحتی زمان ملاقات خود را با آنان مشخص کند. او در خاطرات خود می‌گوید که هیچ وقت زمانی را که برای اولین بار وارد استار باکس شده‌ام فراموش نخواهم کرد. درست زمانی که این شرکت ۱۰ سال سابقه فعالیت داشت و خارج از سیاتل نیز شعبه‌ای دیگر نداشت. شولتز درباره اولین دیدار خود این گونه می‌نویسد :” زمانی که برای اولین بار وارد فروشگاه استار باکس شدم، انگار در خانه خودم بودم. توضیحش سخت است، اما می دانستم در مکان خاصی هستم، محصول آنها به نوعی با من صحبت می کرد و من خود را جزئی از آن می‌دانستم. من هیچوقت یک فنجان قهوه خوب نخورده بودم. در ملاقاتی که با بنیانگذاران شرکت استار باکس داشتم، برای اولین بار طعم واقعی یک قهوه خوب را دانستم. من بعد از بیرون آمدن از این شرکت به خود گفتم که باید به هر قیمتی که شده من نیز جزئی از این شرکت شوم، زیرا من موفقیت و پیشرفت را در آن می‌دیدم.

شروع کار هاوارد شولتز در استار باکس

درست بعد از یک سال از بازدید هاوارد از استار باکس و تماس های مکرر او با مدیران این شرکت و اثبات اینکه او می‌تواند از راه‌های مختلف به رشد و پیشرفت این شرکت کمک کند، و کسب و کار آنها را رونق ببخشد توانست نظر مثبت مدیران را به دست بیاورد و به کار کردن در آنجا مشغول شود. هاوارد شولتز زمانی که در این شرکت مشغول به کار کردن شد حقوقی نصف حقوق قبلی خود را دریافت می‌کرد. اما دید او و همچنین ذهنیت آنکه می‌تواند در این کار موفق شود باعث شد تا در این شرکت مشغول به کار شود.

تحول در کار howard schultz

سفر هاوارد شولتز در سال ۱۹۸۳ میلادی به میلان را می‌توان مهمترین اتفاق کاری او در شرکت استار باکس دانست که این امر باعث تغییر دید او نسبت به صنعت قهوه و همچنین راه‌های کسب درآمد بیشتر از آن شد. او زمانی که در ایتالیا بود فهمید که کافی‌شاپ های این کشور علاوه بر فروش قهوه به ارائه نوشیدنی‌های دیگر از خانواده قهوه نیز می‌پردازند. او دید که در ایتالیا حدود ۲۰۰۰ هزار کافی‌شاپ وجود دارد که در آنها نیز مکان‌های مخصوصی برای استراحت و ملاقات‌های خانوادگی نیز گنجانده شده است. به این دلیل این ایده به ذهن او خطور کرد که استار باکس باید علاوه بر فروش قهوه باید به ارائه نوشیدنی‌های دیگر نیز بپردازد تا بتواند از این طریق به سود بیشتری دست پیدا کند. او بعد از سفر یک هفته‌ای خود از ایتالیا به شرکت استار باکس بازگشت و ایده سرو نوشیدنی‌های مختلف به غیر از قهوه را با مدیران آن شرکت در میان گذاشت. این ایده چندان با خواسته آنها مطابقت نداشت به همین دلیل آنها ایده گسترش کار خود را رد کردند. اما با اصرار های هاوارد مدیران این شرکت قانع شدند تا به فکر ایجاد یک کافی‌شاپ بپردازند. به این دلیل آنها در همان سال اول توانستند با استفاده از دستور ساخت لاته و کاپوچینو که شولتز همراه خود آورده بود به سود سه برابری دست پیدا کنند. اما شولتز به دنبال تحقق رویای بزرگ خود بود تا بتواند به عرضه قهوه فروشگاهی با کیفیت بالا به تمام مردم بپردازد به این دلیل او این کار خود را کنار گذاشت.

تولد استار باکس مدرن توسط howard schultz

هاوارد شولتز بعد از اینکه کار خود را در شرکت استار باکس رها کرد به فکر ایجاد یک کافی‌شاپ بود تا بتواند در آنجا علاوه بر سرو نوشیدنی‌های مختلف قهوه فروشگاهی نیز عرضه کند. او در این بین به سرمایه ای نزدیک ۱.۷ میلیون دلار نیاز داشت و توانست با استفاده از وام این مبلغ را به دست بیاورد. هاوارد در سال ۱۹۸۶ میلادی موفق شد اولین کافی‌شاپ خود را به نام Il Giornale که دارای تلف ایتالیایی است در شهر سیاتل تاسیس کند و بتواند به سرعت در این زمینه رشد کند. او در اولین روز کاری خود در این کافی‌شاپ توانست به ۳۰۰ نفر خدمات ارائه دهد. دو سال بعد از اینکه هاوارد از شرکت استار باکس جدا شد، مدیران آن تصمیم گرفتند که شرکت و تمام فروشگاه‌های خود را بفروشند. که دلیل این کار آنها نیز عدم مدیریت آنها در کنترل شرکت بود. آنها قیمت فروش شرکت خود را ۴ میلیون دلار اعلام کردند. که هاوارد شولتز چنین پولی در اختیار نداشت به همین دلیل برای خرید آن به سراغ سرمایه گذارانی رفت که بتوانند از او حمایت کنند. او توانست با استفاده از حمایت آنها شرکت استار باکس را با کافی‌شاپ خود ادغام کند و بتواند در آمریکا کافی‌شاپ های زنجیره‌ای استار باکس را به وجود بیاورد.

همکاری بیل گیتس با هاوارد شولتز

بیل گیتس موسس مایکروسافت را می‌توان اولین سرمایه گذاری دانست که در این راه توانست به هاوارد شولتز کمک کند، تا او بتواند به هدف خود دست پیدا کند. او در اولین اقدام خود در کافی‌شاپ های استار باکس تغییر جایگاه باریستا‌هایی بود که به طبخ و دم کردن قهوه تازه برای مردم مشغول بودند. او برای این کار به ایتالیا رفت و از چگونگی رفتار باریستا های ایتالیا با مشتریان خود فیلم گرفت. او این فیلم‌ها را در اختیار کارمندان خود قرار داد تا آنها بتوانند با الگو برداری از آنها بتوانند بهترین خدمات ممکن را به مشتریان خود عرضه کنند. هاوارد بعد از تغییرات اساسی که در استار باکس ها به وجود آورد در سال ۲۰۰۰ میلادی از کار خود یعنی مدیر ارشد اجرایی شرکت استعفا کرد. اما در سال ۲۰۰۸ به دلیل مشکلات اقتصادی که در شرکت استار باکس به وجود آمد دوباره به عنوان رئیس آن انتخاب شد و تا سال ۲۰۱۸ این مسئولیت مهم را بر عهده گرفت و بعد از آن خود را بازنشسته اعلام کرد.

ورود به دنیا ورزش هاوارد شولتز

هاوارد شولتز بعد از اینکه توانست در زندگی خود به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا کند و به تمام خواسته‌های خود دست پیدا کند. به فکر آن رسید تا بتواند در تیم های ورزشی مختلف سرمایه گذاری کند به این خاطر به خرید دو تیم بسکتبال مردان Seattle SuperSonics و زنان Seattle Storm پرداخت. و توانست از این طریق وارد فضای ورزشی شود. اما او در این امور زیاد موفق نبود زیرا مدیریت یک تیم ورزشی با یک شرکت تجاری بسیار متفاوت می‌باشد. در هر حال هاوارد در سال ۲۰۰۶ میلادی احساس کرد که ورزشگاه بزرگتری را نسبت به ورزشگاه کنونی باشگاه خود نیاز دارد و باید به بازسازی آن بپردازد. به این خاطر او چنین درخواستی داشت اما این کار او مورد قبول مقامات واشنگتن قرار نگرفت. به این خاطر او در این سال تیم های بسکتبال خود را به قیمت ۳۵۰ میلیون دلار به فروش رساند. که البته فروش این باشگاه برای او مشکلاتی را به وجود آورد و باعث شد تا شهرت و محبوبیت او در شهر سیاتل کمتر شود.

نویسندگی هاوارد شولتز

هاوارد شولتز بعد از تحمل سختی‌های بسیار زیادی که در زندگی خود با آنها مواجه شده بود و توانسته بود از یک پسر بچه فقیر نشین به یک فرد پولدار و ثروتمند تبدیل شود، تصمیم گرفت تا به عرضه کتاب‌ موفقیت بپردازد تا بتواند تجربیات کار خود را در اختیار علاقمندان بگذارد. به این خاطر او در این کتاب‌ها به ارائه تجربیاتی درباره دوران فقر خود و چگونگی دستیابی به موفقیت می‌پردازد تا کارآفرین جوان و نوپا بتوانند با مطالعه آنها به اطلاعات خاصی دست پیدا کنند. او تا به حال توانسته است سه کتاب نوشته و آنها را منتشر کند.

کتاب‌های هاوارد شولتز

اولین کتاب هاوارد شولتز Pour Your Heart In It: How Starbuck Built a Company One Cup at a Time نام دارد که توانسته است با کمک دوری جونز یانگ در سال ۱۹۹۷ میلادی به تحریر این کتاب با ارزش بپردازد. کتاب Onward: How Starbucks Fought for Its Life Without Losing Its Soul دومین کتاب هاوارد می‌باشد که در سال ۲۰۱۱ میلادی توانسته است با کمک جوان گوردون نوشته است. سومین کتاب هاوارد شولتز که در سال ۲۰۱۴ به همکاری نویسنده ای به نام راجیو چاندراسکاران دست به انتشار آن زد کتاب For Love of Country می‌باشد. همچنین او در نظر دارد که در سال ۲۰۱۹ به انتشار یک کتاب جدید و جذاب در رابطه با موفقیت های خود به نام From the Ground Up بزند تا با این کار اطلاعات بسیار جذابی را درباره موفقیت در دسترس عموم مردم قرار دهد.

برنامه هاوارد شولتز بعد از استار باکس

هاوارد بعد از اینکه توانست در سال ۲۰۰۸ به عنوان رئیس هیئت مدیره استار باکس معرفی شود. توانست کار‌های بسیار زیادی را برای ارتقاء استار باکس انجام دهد او در این راه بسیاری از مدیران ارشد را اخراج کرد و توانست حدود ۹۰۰ عدد از فروشگاه های خود را تعطیل کند. هاوارد در این کار نیز موفق بود و توانست ثبات اقتصادی را دوباره به استار باکس برگرداند. او بعد از این کار خود را بازنشسته اعلام کرد و قصد دارد تا خود را به عنوان کاندیدای میانه رو در انتخابات ۲۰۲۰ ایالت متحده آمریکا نامزد کند. به این خاطر در حال حاضر تمامی تمرکز او بر روی این مسئله می‌باشد تا بتواند از راه سیاست به قدرت برسد. در مقاله هاوارد شولتز مرد افسانه‌ای استار باکس، توانسته‌ایم علاوه بر ارائه بیوگرافی هاوارد شولتز به بررسی موفقیت‌های مختلفی که او در طول زندگی خود به آن دست پیدا کرده است و همچنین تحلیل بیوگرافی هاوارد شولتز به صورت کامل نیز بپردازیم. همچنین هاوارد علاوه بر مدیریت استار باکس فعالیت‌های دیگر را نیز در زندگی انجام داده است که سعی شده به صورت کامل در این مقاله خدمت شما ارائه گردد.

 

شماره تماس جهت مشاوره!