Skip to main content

زبان بدن ؛ آلن پیز

By آبان ۲۸, ۱۳۹۹آرشیو مقالات تخصصی

 

آلن پیز مدیر عامل یک شرکت مشاوره مدیریت در سیدنی استرالیا است. او به تهیه و تولید کتاب ها، فیلم هایی می پردازد که سازمان های بی شماری در سراسر جهان از آن ها استفاده می کنند تا مهارت های ارتباطی کارکنان خود را بهبود دهند. او پیش از نگارش کتاب زبان بدن، ده ها سال به مطالعه، مصاحبه و پژوهش در حوزه علوم رفتاری پرداخته است. بخشی از پیش گفتار کتاب زبان بدن او چنین است:

زبان بدن ؛ آلن پیز

” وقتی اولین بار اصطلاح «زبان بدن» در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آنقدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پرفسور «ری بردوستیل» برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قیافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند. آن زمان، چند سال سابقه فروشندگی داشتم و در دوره های  سخت و طولانی بسیاری را در فنون فروش گذرانده بودم، اما هیچ کدام از آن ها حتی یک بار هم از جنبه های ارتباط غیرکلامی سخنی به میان نیآمده بود. طی بررسی هایم مشخص شد که اطلاعات کمی درباره زبان بدن وجود دارد و گرچه در برخی کتابخانه ها و دانشگاه ها مکتوباتی به چشم می خورد، بیشترشان مجموعه ای محدود از فرضیات افرادی بود که تجربه ای عملی درباره نحوه ی رفتار دیگران نداشتند و اگر هم داشتند تجربه ای جزئی بیش نبود. درکتاب حاضر، خلاصه ای از مطالعات پیشگامان علوم رفتاری را نیز آورده ام و آن ها را با تحقیقات مشابه صورت گرفته در علوم جامعه شناسی، مردم شناسی، جانورشناسی، آموزش، روان پزشکی، مشاوره خانواده، مذاکره و فروش حرفه ای تلفیق کرده ام.”

کتاب حاضر برای مجموعه بازاریابان، ویزیتور ها و فروشندگان بسیار مفید بوده و به آن ها چگونگی ارتباط صحیح برقرار کردن را آموزش می دهد. آنچه که یک ویزیتور در اولین تماس با مشتری باید درک کند بسیار حیاتی است؛ چراکه امکان دارد با رعایت نکردن نکاتی پیش پا افتاده او را از بستن یک قرارداد بزرگ محروم کند. از این جهت در این سایت سعی شده است بخش های کاربردی کتاب آلن پیز و دیگر دانشمندان حوزه علوم زبان بدن آورده شود تا بازاریابان و ویزیتور ها در کسب و کار خود موفق تر باشند. 

 

آموزش بازاریابی در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده

ما در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده با بیش از ۷ سال فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی، خدماتی و توزیعی در سراسر کشور به تجارب خوبی دست پیدا کرده ایم. بدون شک تلفیق علم و تجربه می تواند همچون دو بالِ پرواز برای ایده های نو و بدیع باشد. در این راستا بخش مشاوره بازاریابی صنعتی و همچنین بازاریابی صادراتی موسسه ایده توسط اینجانب مدیریت می شود. در طول این سال ها در حکم مدیر بازرگانی بین الملل، مدیر فروش، مدیر بازاریابی و همچنین مشاور بازاریابی در واحدهای صنعتی مختلف سراسر کشور فعالیت کرده ام. به لطف خدا و همچنین اعتماد صاحبین صنایع به تجارب عملیاتی خوبی دست پیدا کردم که امیدوارم برای علاقه مندان عرصه تولید و کارآفرینی جذاب و عملیاتی باشد.

ما به دنبال شومن بازی نیستیم؛ سعی می کنیم به شما یک برنامه عملیاتی برای بخش های تحقیقات بازاریابی، بازاریابی داخلی و بین الملل، برندینگ، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی میدانی، پلن فروش و در نهایت طرح ریزی برنامه جامع امور مشتریان بدهیم. بدون شک اگر یک واحد صنعتی، خدماتی و یا توزیعی به این برنامه طراحی شده عمل کند به جواب های جالبی خواهد رسید. تیم مشاوره ما به حدی از کار خود مطمئن است که بعد از جلسه مشاوره در صورتی که شما یک بیزنس پلن قوی داشته باشید حاضر خواهد بود در برنامه بازاریابی شما مشارکت کند و از مقام طرح ریزی به مرحله نظارت و اجرا نیز گام بردارد.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]

شما می توانید به جای فرم بالا پیام صوتی خود را از طریق شماره زیر برای ما ارسال کنید؛ دوستان ما با شما تماس خواهند گرفت (:

۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب | پیچ اینستاگرام بزاززاده

رزومه علمی، پژوهشی و اجرایی:  سید حجت بزاززاده  | فرم درخواست مشاوره بازاریابی صنعتی

شماره تماس جهت مشاوره!