Skip to main content

تکلیف جدید صندوق ضمانت صادرات

By شهریور ۹, ۱۴۰۱آرشیو مقالات تخصصی

 

 

 

به گزارش شرکت تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان نماینده رسمی و کارگزاری صندوق ضمانت صادرات ایران به نقل از دنیای‌اقتصاد : رئیس سازمان توسعه تجارت با اعلام اینکه ۸۰‌درصد کدهای تعرفه‌‌‌ای تجارت با اوراسیا صفر می‌شود، گفت: صندوق ضمانت صادرات ایران مکلف شده است ضمن امضای قرارداد با صندوق‌های متناظر خود در همه کشورهای هدف، صادرات را تضمین کند. 

 

تکلیف جدید صندوق ضمانت صادرات

به گزارش «ایرنا»، علیرضا پیمان‌پاک در نشستی با مدیران شرکت‌های بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی که با موضوع «راهکارهای استفاده حداکثری از بازار ۱۰۰میلیارد دلاری روسیه» برگزار شد، افزود: عملکرد صندوق ضمانت صادرات ایران از این پس درباره صادرات به شیوه گشایش اعتبار اسنادی که برای واردات انجام می‌شود، عمل خواهد کرد. وی درباره برنامه‌ریزی انجام‌شده برای حضور ایران در بازار روسیه اظهار کرد: در بحث مشارکت‌‌‌های صنعتی در حوزه لوازم خانگی ۵۰۰ تا ۶۰۰میلیون دلار مشارکت مالی با طرف روسی در حال انجام است تا برندهای معتبر ایرانی جایگزین برندهای اروپایی شوند. رئیس سازمان توسعه تجارت به تحولات ژئوپلیتیکی به وجود آمده در حوزه اوراسیا و روسیه نیز اشاره کرد و افزود: ارکان دولتی و بخش خصوصی روسیه برای توسعه همکاری با طرف ایرانی در زمینه‌‌‌های مختلف عزم جدی دارند. وی با بیان اینکه در صورت تحقق این امر بازارهای جدیدی برای کشور به وجود می‌آید، تصریح کرد: اتفاقات چهارماه اخیر در حوزه کشورهای اتحادیه اوراسیا به‌ویژه روسیه اخلاق تجاری آنها را تغییر داد و موجب تمایل و گرایش روسیه برای تجارت با ایران شد.شرکت ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار صندوق ضمانت صادرات ایران از سال ۱۴۰۱ کار خود را شروع کرده است.

پیمان‌پاک تغییر رفتار ژئوپلیتیکی را بهترین مسیر ترانزیتی جایگزین دانست که تکمیل راه‌آهن رشت-کاسپین و رشت-آستارا بر آن اثرگذار خواهد بود و افزود: این مزیت فرصتی را در اختیار ایران قرار می‌دهد تا از فرصت حداقل ۱۰۰میلیارد دلاری خلأ بازار روسیه به بهترین نحو استفاده کند. وی وجود دوبندر کاسپین و انزلی را در بهره‌برداری حداکثری از فرصت‌‌‌های رو به رشد تجاری کشورمان در توسعه روابط با اتحادیه اقتصاد اوراسیا و روسیه مهم ارزیابی و اظهار کرد: تغییر راهبرد تجاری بخش دولتی و خصوصی روسیه ناشی از برنامه‌های این کشور برای ایجاد و تقویت مسیرهای جایگزین ترانزیتی و تجاری است. پیمان‌پاک افزود: روسیه، ایران را یکی از بهترین مسیرهای پیش‌روی خود می‌‌‌داند؛ بنابراین گسترش مناسبات تجاری و صنعتی با فعالان اقتصادی کشورمان و برگزاری رویدادهایی همچون بزرگ‌ترین نمایشگاه خودرویی تاریخ ایران در خارج از کشور و افزایش کمی و کیفی هیات‌های تجاری دو کشور در تاریخ مناسبات ایران و روسیه امری بی‌‌‌سابقه محسوب می‌شود.

وی بر تجهیز، نوسازی و خرید ناوگان حمل‌ونقل دریایی و در کنار آن جاده‌ای و ریلی تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت و فرصت‌های موجود به ۱۰۰فروند کشتی تجاری به منظور بهره‌برداری از وضع موجود و موقعیت‌‌‌های رو به توسعه پیش‌رو نیاز داریم. رئیس سازمان توسعه تجارت کشور با بیان اینکه برای خرید پنج‌فروند کشتی تجاری توسط بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی به منظور ایجاد خط کشتیرانی و حضور مناطق آزاد در هیات‌های تجاری آمادگی داریم، تصریح کرد: به دلیل محدودیت‌های موجود در ترانزیت زمینی، بهترین و سریع‌‌‌ترین مسیر افزایش بیشتر مناسبات دو کشور از طریق دریا و بنادر استان گیلان، به‌ویژه بندر انزلی و کاسپین است که باید در کنار تکمیل زیرساخت ریلی نسبت به توسعه امکانات و خدمات رو به رشد بازرگانان ایرانی و روسی اقدام کنیم تا در رقابت با کشورهای همجوار، تجربه‌های گذشته تکرار نشود. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان نماینده صندوق ضمانت صادرات ایران

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بخش واردات و صادرات از مبادی منطقه آزاد انزلی با ۱۵۰‌درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بوده‌ایم، گفت: این رشد قابل افزایش است و وجود دو بندر انزلی و کاسپین با ظرفیت ۹میلیون تن و حضور ۱۶۰کارخانه فعال در شهرک صنعتی، ظرفیت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی را به چند برابر افزایش خواهد داد.  عیسی فرهادی، فلسفه وجودی مناطق آزاد را وابسته به حضور سرمایه‌گذاران دانست و افزود: اگر سرمایه‌گذار به هر دلیلی از منطقه آزاد روی برگرداند، دیگر منطقه آزادی وجود نخواهد داشت. بنابراین رفع دغدغه‌ها و تلاش به‌منظور رونق کسب‌وکار آنها، اولین و مهم‌ترین اولویت کاری سازمان منطقه آزاد انزلی است.

وی افزود: در منطقه آزاد با توجه به شرایط قانونی، تمایل و رغبت به سرمایه‌گذاری بیشتر وجود دارد؛ چون گره‌های سرمایه‌گذاران و تجار با مباحث قانونی به‌آسانی قابل رفع است. فرهادی با اشاره به فرصت‌های از دست رفته در بازارهای عراق و افغانستان ظرف سال‌های اخیر و عزم جدی و پیگیری‌های سازمان توسعه تجارت، تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی فرصت مناسبی است که باید از ظرفیت آن برای هم‌افزایی و بهره‌برداری حداکثری از سرمایه‌های ملی استفاده کرد. برای اعتبار سنجی صادرات محصولات خود می تواند از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده کنید. شرکت ایده کارگزار رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران می باشد.

صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان مرجع رسمی و دولتی اعتبار سنجی و اعتبارسنجی صادرات در کشور ایران می باشد.

………………………………………………………………………………………………………………………………….

درباره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

شرکت ایده سازان بازار فردا به شماره ثبت ۵۹۴۸۶۴، فعالیت خود را به صورت غیر رسمی از سال ۱۳۹۴ با نام تجاری “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” آغاز نمود. در ابتدا، تمامی فعالیت­ های این شرکت معطوف به اجرای پروژه­ های تحقیقات بازاریابی مختص واحدهای صنعتی در حوزه داخلی بود اما در ادامه با تلاش­ های بی وقفه موسس و مدیر عامل این مجموعه، جناب آقای دکتر بزاززاده، این شرکت توانست در عرصه بین الملل نیز فعالیت های خود را توسعه دهد. تمرکز اصلی شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در طی سال­های گذشته بیشتر به مباحث صادراتی معطوف بوده است لذا بخش عمده­ای از رزومه عملیاتی این شرکت به فعالیت­های صادراتی خلاصه شده است و از اینرو شرکت ایده سازان بازار فردا رسالت اصلی خود را توسعه بازار محصولات ایرانی در کلاس جهانی تعریف کرده است.

شرکت های تحقیقاتی و تبلیغاتی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما تعداد بسیار اندکی از آنها را می توان یافت که در عرصه بین المللی نیز فعالیت داشته باشند؛ شرکت ایده سازان بازار فردا که به اختصار “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” شناخته می شود در طی سال های گذشته تجارب بسیار ارزنده ای را عرصه داخلی و برون مرزی در رزومه کاری خود دارد. با توجه به اینکه در اساسنامه این شرکت بر دو ستون اصلی تحقیقات بازاریابی و اجرای پروژه­ های تبلیغاتی تاکید شده است لذا تعداد زیادی از پروژه ­های اجرا شده حول همین دو محور اساسی بوده است. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده با در اختیار داشتن شبکه تحقیقاتی قوی در کشورهای عراق، ازبکستان، ساحل عاج، عمان، امارات متحده عربی و سایر کشورهای جهان، این توانایی را دارد تا در اجرای انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و یا تبلیغاتی به شرکت های ایرانی که علاقه­ مند به صادرات کالا و خدمات خود در عرصه ­های مختلف صنعتی، تولیدی، خدماتی و یا بازرگانی هستند، کمک نماید.

شرکت تحقیقات بازاریابی ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار و نماینده رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران توانایی اجرای انواع پروژه های تامین منابع مالی صادراتی و همچنین اعتبار سنجی مشتریان خارجی صادرکنندگان ایرانی را دارد. شایان ذکر است صندوق ضمانت صادرات ایران با همکاری سازمان جهانی آنکتاد، به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردید و این صندوق به پشتوانه حمایت­های مالی دولت و همچنین مجلس شورای اسلامی، علاوه بر پوشش ریسک ­های سیاسی و تجاری حاصل از صادرات، با صدور انواع ضمانت نامه اعتباری، به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی فعالیت دارد. ما در شرکت تحقیقات بازاریابی ایده از بازار داخلی غافل نبوده ­ایم و به لطف همکاری و همراهی دوستان خوبمان در طی سال­ های گذشته توانسته ­ایم در عرصه­ های مختلف تحقیقاتی و همچنین تبلیغاتی به عنوان مشاور و یا مجری، پروژه­های متعددی را برای واحدهای صنعتی، خدماتی و بازرگانی در داخل کشور اجرا نماییم.

خدمات موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

تمامی فعالیت های گروهی و انفرادی برای بازاریابی یک محصول باید حساب شده و در قالب­ های مشخص تدوین شود و فعالیت ­های بدون مطالعه و برنامه ریزی باید حذف گردد. طرح یا برنامه بازاریابی یکی از بخش­ های مهم طرح کسب و کار به شمار می­ آید. از این جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی بخش مهمی از فرآیند مدیریتی و بودجه ­بندی سازمان­ ها تلقی می شود. برنامه بازاریابی، سند یا طرحی است که برنامه ­ها و فعالیت­ های تبلیغاتی و بازاریابی شرکت را برای سال­ های آتی مشخص می کند. مارکتینگ پلن توضیح می دهد چه فعالیت­ هایی در چه زمانی و توسط چه افرادی باید انجام شود تا اهداف استراتژیک شرکت در حوزه داخلی و صادراتی تحقق یابد. کلینیک مشاوره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در راستای مبانی نظری بیان شده جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی(Marketing Plan) با ارائه خدمات زیر در کنار کارفرمایان عزیز خواهد بود:

  • اجرای انواع روش های تحقیقات بازاریابی به جهت شناخت دقیق ­تر از شرایط موجود بازار در عرصه داخلی و صادراتی
  • تعیین چشم انداز و ماموریت بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • تعیین اهداف مالی شرکت کارفرما در جهت تحقق بهتر برنامه جامع بازاریابی
  • تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT
  • تعیین اهداف عملیاتی و در عین حال استراتژیک در حوزه بازاریابی داخلی و بین الملل
  • تعیین بودجه تبلیغاتی(Promotion) شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • اجرای انواع پروژه­های تبلیغاتی در حوزه داخلی و برون مرزی
  • طراحی گردش کار(Work Flow) بخش بازاریابی و فروش بر اساس شرایط موجود شرکت کارفرما
  • اتوماسیون سازی واحد بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در دو حوزه داخلی و صادراتی
  • آموزش، مشاوره و نظارت بر تمامی ارکان برنامه جامع بازاریابی ترسیم شده

……………………………………………………………………………………………………………………………………

شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: مجری انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و تبلیغاتی در حوزه داخلی و صادراتی

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: ارائه انواع خدمات مشاوره ای در حوزه های تبلیغاتی، بازاریابی و فروش، برندینگ و صادرات به کشورهای مختلف عربی، آفریقایی و …

آدرس دفتر شرکت: تهران، میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، پلاک ۳۷

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

تلفن ثابت: ۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶
واتس آپ شرکت ایده: ۰۹۳۰۲۷۹۱۲۳۰

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

سایت کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: www.mrioi.comm

سایت مقالات تخصصی بازاریابی صادراتی: www.mrvisitor.ir

سایت شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: www.mrioi.com

در صورت تمایل با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

…………………………………………………………………………………………………………………………………شماره تماس جهت مشاوره!