Skip to main content

تحقیقات بازاریابی پلی برای سنجش اثربخشی فعالیت های بازار

اگر شما یک کاسب یا تاجر و صاحب کسب و کاری باشید نباید با تحقیقات بازاریابی بیگانه باشید. علت این امر نیز مشخص است. زیرا شما برای کسب سود باید اطلاعاتی پیرامون کسب و کارتان داشته باشید که تنها از طریق تحقیقات بازاریابی حاصل می شود.

  • شما به عنوان شخصی که صاحب یک کسب و کار است! احتمالا…

باید دارای علامت تجاری باشید اما، تا چه میزان علامت تجاری شما در پیشبرد اهداف کسب و کارتان اثر بخش بوده است؟ آیا طراحی مناسبی داشته است؟ یا آیا علامت تجاری شما رنگ مناسبی دارد؟ چه میزان مشتریان شما، شما را با علامت تجاریتان در ذهنشان ثبت کرده اند؟ یا اگر علامت تجاری ندارید تا چه میزان به اثر بخشی علامت تجاری در رونق کسب و کارتان واقف هستید؟ برای پاسخ دادن به تمام این سوال ها شما باید از تحقیقات بازاریابی استفاده نمایید.

  • شما به عنوان شخصی که صاحب یک کسب و کار است! احتمالا…

کالا و خدمات متنوعی را تولید یا عرضه می کنید. اما همان طور که می دانید تولید کالا یا عرضه خدمات تنها بخشی از فرایند فروش را فراهم می کند و شما باید بدانید که کالا یا خدمتتان به چه میزان مورد اقبال مشتری قرا گرفته است؟ آیا کالا و خدمات شما رقیبی هم دارد؟ رقبای شما کالا یا خدمات مشابه را چگونه تولید و عرضه می کنند؟ آیا کالا و خدمتی که شما تولید و عرضه می کنید مشابه خارجی هم دارد؟ برای پاسخگویی به این سوال ها نیز به تحقیقات بازاریابی نیاز است و بدون تحقیقات این روند امکان پذیر نیست. در واقع اگر شما فقط تولید یا عرضه خدمت را بدون واکاوی موارد بالا انجام دهید نمی توانید موفق باشید و سود کسب کنید و در نهایت چرخه تولید و عرضه پس از مدت زمانی متوقف خواهد شد.

تحقیقات بازاریابی بازوی کمکی بازاریابی و فروش کالا و خدمات شماست. زیرا صاحب هر کسب و کار و یا شرکتی نمی تواند به تنهایی به بررسی سوال هایی چون سوال های مطرحه شده در بالا بپردازد. بعلاوه طرح این سوال ها یک بخش است و بررسی و تحلیل آن ها بخشی دیگر است که نیازمند دانش تخصصی در مباحث مختلفی از جمله آمارگیری و پایش را دارد. اگر هر کسب و کاری به صورت دوره ایی از تحقیقات بازاریابی استفاده کند می تواند نتایج بهتری را برای ادامه روند فعالیت های خود کسب نماید و بدون تحقیقات بازاریابی روندِ سوددهی و چرخه برگشت سرمایه ناقص خواهد ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحقیقات بازاریابی، بر روی بخش تماس با ما کلیک نمایید!

 

 

شماره تماس جهت مشاوره!