Skip to main content

تحقیقات بازاریابی در دنیای تکنولوژی

واقعیت این است که تکنولوژی بر همه مشاغل اثر گذار بوده است و در این بین نیاز به تحقیقات بازاریابی بیش از پیش احساس می شود. تکنولوژی بر بازاریابی تاثیر گذاشته است. امروزه با وجود رایانه ها، تلویزیون های کابلی، ماشین های فاکس، ویدیو و پکیج های چند رسانه ایی، دیسک های فشرده، اپیلیکیشن های مختلف و میکرو فیلم ها، ظهور برنامه هایی چون تلگرام، واتس آپ، اینستاگرام و… سبب شده است که مشتریان به راحتی در معرض اطلاعات وسیعی قرار گیرند. انقلاب تکنولوژی منجر به این شده است که هر کسب و کاری با سلایق متنوعی روبرو شود. به همین دلیل نیاز به اطلاعاتی که از طریق تحقیقات بازاریابی کسب می شود روز به روز بیشتر می گردد.

تکنولوژی و تغییر سلایق و خواسته ها

ممکن است شما کسب و کاری باشید که از طریق فضای اینستاگرام فعالیت می کنید اما، اطلاعات دقیقی از مشتریان هدف خود ندارید. در ضمن باید توجه کنید که رقبای مختلفی هم از طریق همین فضا با مشتریان شما در ارتباط هستند. برای این که بدانید که از چه ابزاری برای ایجاد حس وفاداری در مشتریان بهره ببرید؟ نیاز دارید که از تحقیقات بازاریابی استفاده کنید.

در بسیاری از مواقع نیز رقبای شما با ساخت اپیلکیشن هایی به جذب مشتری می پردازند. البته در فضای دنیای تکنولوژی این روند طبیعی است اما، شما تا چه میزان از این تحولات اطلاعات دارید؟ یا اگر قصد داشته باشید که از این روش استفاده کنید چه اطلاعاتی در این زمینه دارید؟ در این شرایط هم اطلاعات کسب شده از طریق تحقیقات بازاریابی می تواند کمک شایانی به پیشبرد اهداف شما داشته باشد.

مدیریت کردن خواسته های مشتریان و ابتکار رقبا

در واقع تغییرات دنیای تکنولوژی سبب شده است که برای مدیریت کردن مناسب خواسته های مشتریانتان و کسب اطلاعات نسبت به ابتکار رقبایتان از تحقیقات بازاریابی استفاده نمایید. اما، همه کسب و کار ها آنچنان بزرگ نیستند که بتوانند واحدی را در درون خود برای این کار اختصاص دهند بنابر این، تکلیف چیست؟ اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید می توانید تحقیقات بازاریابی خود را برون سپاری نمایید. شرکت های متعددی هستند که به شرکت های تحقیقات بازاریابی معروف هستند و برای کسب و کار های مختلف کار تحقیقات بازاریابی انجام می دهند و در نهایت اطلاعات حاصل را در اختیار کارفرمایان قرار خواهند داد. شرکت تحقیقات بازاریابی ایده می تواند همراهی مطمئن برای شما باشد.

 

شماره تماس جهت مشاوره!