Skip to main content

تبیین خدمات صندوق ضمانت صادرات در حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی در نشست با فعالان اقتصادی ایران در حوزه عمان

By مرداد ۲۶, ۱۴۰۱آرشیو مقالات تخصصی

 


 

 

تبیین خدمات صندوق ضمانت صادرات در حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی در نشست با فعالان اقتصادی ایران در حوزه عمان

به گزارش شرکت تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان نماینده رسمی و کارگزاری صندوق ضمانت صادرات ایران به نقل از اقتصاد نود: به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و‌ عمان، روز جاری نشست فعالان اقتصادی کشور در حوزه عمان به میزبانی اتاق مشترک ایران و عمان و با حضور اقای دکتر برهانی عضو هییت مدیره صندوق ضمانت صادرات، معاون اقتصادی، مدیر صدور بیمه  نامه ها و مدیر صدور ضمانتنامه های صندوق و نیز حضور بیش از ۱۰۰ شرکت برتر ایران در حوزه های تولیدی, خدمات فنی و‌ مهندسی و بازرگانی به ریاست محسن ضرابی ، رییس اتاق مشترک برگزار شد. شرکت ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار صندوق ضمانت صادرات ایران از سال ۱۴۰۱ کار خود را شروع کرده است.

وی به رایزنی های اثربخش اتاق مشترک با صندوق توسعه ملی جهت اخذ اعتبار فروشنده برای سرمایه گذاران ایرانی در عمان جهت صادرات مجدد و صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به عاملیت بانک های سامان و خاورمیانه اشاره کرد که در آینده نزدیک با امضا توافق نامه فی مابین بانک های عامل و صندوق توسعه اجرایی خواهد شد . وی در ادامه با اشاره به تفاهمنامه همکاری میان اتاق مشترک و صندوق ضمانت صادرات گفت: براساس این تفاهمنامه, شاهد نقش پررنگ صندوق در صدور انواع ضمانت نامه های مورد نیاز صادرکنندگان خدمات فنی و‌مهندسی کشور برای حضور در پروژه های عمان، صدور انواع بیمه نامه های صادراتی کالا و اعتبار سنجی مشتریان عمانی با اولویت زمانی و‌نرخ های ترجیحی برای اعضای اتاق مشترک هستیم. 

در ادامه امیر برهانی, عضو هییت مدیره صندوق صمانت صادرات با تقدیر از ابتکار عمل و پیشگامی اتاق مشترک ایران و عمان در برگزاری این نشست و همکاری تنگاتنگ صندوق و اتاق مشترک بیان داشت: با توجه به تفاهمنامه همکاری منعقده میان صندوق ضمانت صادرات و همتای عمانی همزمان با سفیر ریاست جمهوری به عمان و اینکه صندوق در تحریم های امریکا نمی باشد, در حال حاضر صندوق با استفاده از ظرفیتهای همتای عمانی و بانک ملی ایران در مسقط, بصورت فعال نسبت به صدور انواع صمانت نامه های بانکی مبتنی بر قرارداد, پیش پرداخت, حسن انجام کار و شرکت در مناقصه اقدام و الحمدالله شاهد آنیم که ضمانت نامه های صندوق توسط کارفرمایان عمانی قابل پذیرش می باشد که انواع ضمانت نامه در بازه زمانی کوتاه حداکثر دو هفته ای صادر می گردد.
وی همچنین به خدمات صندوق در صدور انواع صمانت نامه های اعتباری به ذینفعی تولیدکنندگان جهت پوشش خریدهای اعتباری صادرکنندگان اشاره کرد و بیان داشت در صورت خریدهای های مدت دار صادرکنندگان از تولیدکنندگان, این صندوق خدمات لازم جهت صدور ضمانت نامه بمنطور تضمین بازپرداخت خریداعتباری توسط صادرکنندگان را ارایه می دهد. امیر برهانی در بخش دیگر به خدمات صندوق در صدور انواع بیمه نامه های صادراتی کوتاه مدت, میان و بلندمدت جهت پوشش ریسکهای صادراتی صادرکنندگان کالا اشاره داشت و بیان کرد که این بیمه نامه ها انواع سه گانه ورشکستگی خریدار عمانی, استنکاف از خرید و استنکاف از پرداخت براساس قرارداد صادراتی را پوشش می دهد. 

اعتبار سنجی مشتریان عمانی نیز از دیگر خدمات صنددق برشمرد که صندوق با استفاده از موسسات مالی بین المللی نسبت به اعتبارسنجی مشتریان عمانی اقدام می نماید و اشاره داشت که براساس تفاهمنامه همکاری منعقده میان اتاق مشترک ایران و عمان و صندوق ضمانت صادرات تمامی این خدمات برای فعالان اقتصادی عضو اتاق مشترک با نرخ ترجیحی و اولویت زمانی انجام می گیرد. برای اعتبار سنجی صادرات محصولات خود می تواند از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده کنید. شرکت ایده کارگزار رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران می باشد.صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان مرجع رسمی و دولتی اعتبار سنجی و اعتبارسنجی صادرات در کشور ایران می باشد.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………….

درباره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

شرکت ایده سازان بازار فردا به شماره ثبت ۵۹۴۸۶۴، فعالیت خود را به صورت غیر رسمی از سال ۱۳۹۴ با نام تجاری “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” آغاز نمود. در ابتدا، تمامی فعالیت­ های این شرکت معطوف به اجرای پروژه­ های تحقیقات بازاریابی مختص واحدهای صنعتی در حوزه داخلی بود اما در ادامه با تلاش­ های بی وقفه موسس و مدیر عامل این مجموعه، جناب آقای دکتر بزاززاده، این شرکت توانست در عرصه بین الملل نیز فعالیت های خود را توسعه دهد. تمرکز اصلی شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در طی سال­های گذشته بیشتر به مباحث صادراتی معطوف بوده است لذا بخش عمده­ای از رزومه عملیاتی این شرکت به فعالیت­های صادراتی خلاصه شده است و از اینرو شرکت ایده سازان بازار فردا رسالت اصلی خود را توسعه بازار محصولات ایرانی در کلاس جهانی تعریف کرده است.

شرکت های تحقیقاتی و تبلیغاتی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما تعداد بسیار اندکی از آنها را می توان یافت که در عرصه بین المللی نیز فعالیت داشته باشند؛ شرکت ایده سازان بازار فردا که به اختصار “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” شناخته می شود در طی سال های گذشته تجارب بسیار ارزنده ای را عرصه داخلی و برون مرزی در رزومه کاری خود دارد. با توجه به اینکه در اساسنامه این شرکت بر دو ستون اصلی تحقیقات بازاریابی و اجرای پروژه­ های تبلیغاتی تاکید شده است لذا تعداد زیادی از پروژه ­های اجرا شده حول همین دو محور اساسی بوده است. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده با در اختیار داشتن شبکه تحقیقاتی قوی در کشورهای عراق، ازبکستان، ساحل عاج، عمان، امارات متحده عربی و سایر کشورهای جهان، این توانایی را دارد تا در اجرای انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و یا تبلیغاتی به شرکت های ایرانی که علاقه­ مند به صادرات کالا و خدمات خود در عرصه ­های مختلف صنعتی، تولیدی، خدماتی و یا بازرگانی هستند، کمک نماید.

شرکت تحقیقات بازاریابی ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار و نماینده رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران توانایی اجرای انواع پروژه های تامین منابع مالی صادراتی و همچنین اعتبار سنجی مشتریان خارجی صادرکنندگان ایرانی را دارد. شایان ذکر است صندوق ضمانت صادرات ایران با همکاری سازمان جهانی آنکتاد، به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردید و این صندوق به پشتوانه حمایت­های مالی دولت و همچنین مجلس شورای اسلامی، علاوه بر پوشش ریسک ­های سیاسی و تجاری حاصل از صادرات، با صدور انواع ضمانت نامه اعتباری، به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی فعالیت دارد. ما در شرکت تحقیقات بازاریابی ایده از بازار داخلی غافل نبوده ­ایم و به لطف همکاری و همراهی دوستان خوبمان در طی سال­ های گذشته توانسته ­ایم در عرصه­ های مختلف تحقیقاتی و همچنین تبلیغاتی به عنوان مشاور و یا مجری، پروژه­های متعددی را برای واحدهای صنعتی، خدماتی و بازرگانی در داخل کشور اجرا نماییم.

خدمات موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

تمامی فعالیت های گروهی و انفرادی برای بازاریابی یک محصول باید حساب شده و در قالب­ های مشخص تدوین شود و فعالیت ­های بدون مطالعه و برنامه ریزی باید حذف گردد. طرح یا برنامه بازاریابی یکی از بخش­ های مهم طرح کسب و کار به شمار می­ آید. از این جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی بخش مهمی از فرآیند مدیریتی و بودجه ­بندی سازمان­ ها تلقی می شود. برنامه بازاریابی، سند یا طرحی است که برنامه ­ها و فعالیت­ های تبلیغاتی و بازاریابی شرکت را برای سال­ های آتی مشخص می کند. مارکتینگ پلن توضیح می دهد چه فعالیت­ هایی در چه زمانی و توسط چه افرادی باید انجام شود تا اهداف استراتژیک شرکت در حوزه داخلی و صادراتی تحقق یابد. کلینیک مشاوره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در راستای مبانی نظری بیان شده جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی(Marketing Plan) با ارائه خدمات زیر در کنار کارفرمایان عزیز خواهد بود:

  • اجرای انواع روش های تحقیقات بازاریابی به جهت شناخت دقیق ­تر از شرایط موجود بازار در عرصه داخلی و صادراتی
  • تعیین چشم انداز و ماموریت بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • تعیین اهداف مالی شرکت کارفرما در جهت تحقق بهتر برنامه جامع بازاریابی
  • تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT
  • تعیین اهداف عملیاتی و در عین حال استراتژیک در حوزه بازاریابی داخلی و بین الملل
  • تعیین بودجه تبلیغاتی(Promotion) شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • اجرای انواع پروژه­های تبلیغاتی در حوزه داخلی و برون مرزی
  • طراحی گردش کار(Work Flow) بخش بازاریابی و فروش بر اساس شرایط موجود شرکت کارفرما
  • اتوماسیون سازی واحد بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در دو حوزه داخلی و صادراتی
  • آموزش، مشاوره و نظارت بر تمامی ارکان برنامه جامع بازاریابی ترسیم شده

……………………………………………………………………………………………………………………………………

شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: مجری انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و تبلیغاتی در حوزه داخلی و صادراتی

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: ارائه انواع خدمات مشاوره ای در حوزه های تبلیغاتی، بازاریابی و فروش، برندینگ و صادرات به کشورهای مختلف عربی، آفریقایی و …

آدرس دفتر شرکت: تهران، میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، پلاک ۳۷

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

تلفن ثابت: ۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶
واتس آپ شرکت ایده: ۰۹۳۰۲۷۹۱۲۳۰

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

سایت کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: www.mrioi.comm

سایت مقالات تخصصی بازاریابی صادراتی: www.mrvisitor.ir

سایت شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: www.mrioi.com

در صورت تمایل با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

…………………………………………………………………………………………………………………………………
 شماره تماس جهت مشاوره!