Skip to main content

بازاریابی صنعتی

By اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۹آرشیو مقالات تخصصی

 

شاید شما هم جزء آن دسته از واحدهای صنعتی، تولیدی، توزیعی و یا خدماتی باشید که تا به حال از انواع روش های بازاریابی بهره برده اید ولی جواب دلخواه خود را نگرفته اید!

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که مشکل کار از کجاست؟ آیا به یک مشاور متخصص در حوزه بازاریابی و فروش مراجعه کرده اید؟ آیا تصورتان بر این است که اساساً فروختن کاری ندارد و با یک آگهی ساده، به راحتی می توان یک نیروی بازاریاب، که روابط عمومی بالا هم دارد استخدام کرد و بازار خود را توسعه داد؟

بازاریابی صنعتی

آب حیاتی هر مجموعه صنعتی، فروش است. یعنی تا زمانی که محصولات تولید شده ما بازار داشته باشد و بتوانیم به قیمت خوبی آنها را بفروشیم، کسب و کار ما پا برجاست. اما باید دانست که شیوه بازاریابی در یک واحد صنعتی با کسب و کارهای خُرد کاملاً فرق می کند.

مشتری نهایی یک واحد صنعتی، لزوماً مصرف کننده نهایی نیست. در وهله اول، مخاطب اصلی این نوع از کسب و کارها نمایندگی ها، عاملین فروش و یا واحدهای صنعتی همکار هستند. لذا روش بازاریابی مختص این قشر و الگوی اجرایی آن با روش های مرسوم در بازاریابی سنتی متفاوت است. در بازاریابی صنعتی نیاز به یک برنامه جامع بازاریابی(Marketing Plan) مختص آن بازار و همچنین انجام پروژه های تحقیقات بازاریابی گسترده و تخصصی است.

سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کار میدون با راه اندازی بخش تخصصی بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازار مختص واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی بزرگ، در جهت کمک به رونق هرچه بیشتر این بخش از اقتصاد کشور همت گماشته است. مدیریت این بخش بر عهده آقای دکتر بزاززاده، متخصص حوزه تحقیقات بازار و بازاریابی صنعتی است. در این بخش شما می توانید با در خواست مشاوره بازاریابی صنعتی و یا تحقیقات بازاریابی با آخرین الگوها و متدهای روز توسعه بازار خود در ابعاد داخلی و بین الملل آشنا شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

Leave a Reply

شماره تماس جهت مشاوره!