Skip to main content

ایران و عمان تفاهم نامه ضمانت صادرات امضا کردند

By شهریور ۸, ۱۴۰۱آرشیو مقالات تخصصی

 

 


 

ایران و عمان تفاهم نامه ضمانت صادرات امضا کردند

به گزارش شرکت تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان نماینده رسمی و کارگزاری صندوق ضمانت صادرات ایران به نقل از از ایرنا؛ این توافق در حاشیه هفدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عمان و با حضور ‘محمد شریعتمداری’ وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و ‘علی بن مسعود السنیدی’ وزیر بازرگانی و صنایع عمان در مسقط به امضا رسید. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان نماینده صندوق ضمانت صادرات ایران

سید آرش شهر آیینی’ عضو هیات مدیره و معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران، پس از امضای این تفاهم نامه گفت: ابتکارات وضع شده در این تفاهم نامه می تواند سطح روابط تجاری ایران و عمان را افزایش دهد و اهداف دولت برای ارتقای سطح روابط تجاری دو کشور به ۵ میلیارد دلار را عملی کند. شرکت ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار صندوق ضمانت صادرات ایران از سال ۱۴۰۱ کار خود را شروع کرده است.

وی اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری میان صندوق ضمانت صادرات ایران و صندوق ضمانت صادرات عمان موسوم به ‘کریدیت عمان’ می تواند با تسهیل روابط تجاری و سرمایه گذاری، جایگزین سیستم بانکی بین دو کشور شود و مشکلات مربوط به صدور ضمانت نامه ها را تا حدود زیادی بر طرف کند.
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران، افزود: موضوع دیگری که در این تفاهم نامه تعریف شده بیمه های مشترک و ‘اتکایی’ است که برای پروژه های سرمایه گذاری مشترک دو کشور قابل استفاده است تا بتوانند از شرکت ها حمایت کافی را داشته باشند.
برای اعتبار سنجی صادرات محصولات خود می تواند از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده کنید. شرکت ایده کارگزار رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران می باشد

در بیمه اتکایی یکی از طرفین که بیمه‌گر اتکایی خوانده می‌شود، تعهد می‌کند که در مقابل دریافت حق بیمه، همه و یا قسمتی از خسارت وارد شده به طرف دیگر را که بیمه‌گر واگذارنده نامیده‌ می‌شود، در مورد بیمه‌نامه‌‌های صادره جبران کند.

به گفته معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران، بر اساس ابتکار جدید دو کشور، صندوق ضمانت صادرات ایران آمادگی دارد بدون تضمین های بانکی پوشش های لازم را به بانک ها یا خریداران عمانی از سوی بانک ها یا صادر کنندگان ایرانی اعطا کند.

شهر آیینی اضافه کرد: تبادلات اطلاعات اعتباری میان دو کشور ظرفیت دیگری هست که در این تفاهم نامه ایجاد شده است به این شکل که صندوق ضمانت صادرات عمان اطلاعات مربوط به خریداران ایرانی را از صندوق ضمانت صادرات ایران و متقابلا ایران هم اطلاعات خریداران عمانی را از طرف مقابل استعلام خواهد کرد
هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سلطنت عمان که از دو روز پیش با برگزاری نشست های کارشناسی در مسقط آغاز به کار کرده است، امروز (سه شنبه) با امضای صورتجلسه کمیسیون مشترک از سوی وزرای دو کشور و همچنین امضای تفاهم نامه صندوق ضمانت صادرات ایران و عمان به کار خود پایان داد.
تفاهم نامه صندوق ضمانت صادرات ایران و عمان را ‘سید آرش شهرآیینی’ عضو هیات مدیره و معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران و ‘قیس بن محمد الیوسف’ رئیس اتاق بازرگانی و رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات عمان امضا کردند.

کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در راستای تقویت روابط دوستانه و توسعه افق های همکاری دو جانبه اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری و فنی برگزار شد.

در سفر محمد شریعتمداری به مسقط علاوه بر مقامات و مسئولین نهادهای دولتی ۴۰ نفر از تجار و بازرگانان بخش خصوصی هم او را همراهی و جلساتی هم با موسسه ترویج سرمایه گذاری و توسعه صادرات و اتاق بازرگانی و صنایع عمان برگزار کردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در سفر به مسقط هچنین ملاقات های جداگانه ای با ‘ اسعد بن طارق آل سعید’ معاون نخست وزیر در امور همکاری های بین المللی و نماینده ویژه سلطان قابوس و ‘ویس بن اسماعیل البلوشی’ وزیر مسئول در امور مالی و دارایی سلطنت عمان، انجام داد. صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان مرجع رسمی و دولتی اعتبار سنجی و اعتبارسنجی صادرات در کشور ایران می باشد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط محورهای مهم صورتجلسه امضا شده میان وزیران صنعت دو کشور را همکاریهای تجاری، اقتصادی، سرمایه گذاری، صنعتی، معدنی، زمین شناسی، گمرک، نفت، گاز و پتروشیمی، حمل و نقل، کشاورزی، فرهنگی، علمی و همکاری بین دو استان ‘مسندم’ عمان و هرمزگان ایران اعلام کرد.

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………….

درباره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

شرکت ایده سازان بازار فردا به شماره ثبت ۵۹۴۸۶۴، فعالیت خود را به صورت غیر رسمی از سال ۱۳۹۴ با نام تجاری “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” آغاز نمود. در ابتدا، تمامی فعالیت­ های این شرکت معطوف به اجرای پروژه­ های تحقیقات بازاریابی مختص واحدهای صنعتی در حوزه داخلی بود اما در ادامه با تلاش­ های بی وقفه موسس و مدیر عامل این مجموعه، جناب آقای دکتر بزاززاده، این شرکت توانست در عرصه بین الملل نیز فعالیت های خود را توسعه دهد. تمرکز اصلی شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در طی سال­های گذشته بیشتر به مباحث صادراتی معطوف بوده است لذا بخش عمده­ای از رزومه عملیاتی این شرکت به فعالیت­های صادراتی خلاصه شده است و از اینرو شرکت ایده سازان بازار فردا رسالت اصلی خود را توسعه بازار محصولات ایرانی در کلاس جهانی تعریف کرده است.

شرکت های تحقیقاتی و تبلیغاتی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما تعداد بسیار اندکی از آنها را می توان یافت که در عرصه بین المللی نیز فعالیت داشته باشند؛ شرکت ایده سازان بازار فردا که به اختصار “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” شناخته می شود در طی سال های گذشته تجارب بسیار ارزنده ای را عرصه داخلی و برون مرزی در رزومه کاری خود دارد. با توجه به اینکه در اساسنامه این شرکت بر دو ستون اصلی تحقیقات بازاریابی و اجرای پروژه­ های تبلیغاتی تاکید شده است لذا تعداد زیادی از پروژه ­های اجرا شده حول همین دو محور اساسی بوده است. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده با در اختیار داشتن شبکه تحقیقاتی قوی در کشورهای عراق، ازبکستان، ساحل عاج، عمان، امارات متحده عربی و سایر کشورهای جهان، این توانایی را دارد تا در اجرای انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و یا تبلیغاتی به شرکت های ایرانی که علاقه­ مند به صادرات کالا و خدمات خود در عرصه ­های مختلف صنعتی، تولیدی، خدماتی و یا بازرگانی هستند، کمک نماید.

شرکت تحقیقات بازاریابی ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار و نماینده رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران توانایی اجرای انواع پروژه های تامین منابع مالی صادراتی و همچنین اعتبار سنجی مشتریان خارجی صادرکنندگان ایرانی را دارد. شایان ذکر است صندوق ضمانت صادرات ایران با همکاری سازمان جهانی آنکتاد، به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردید و این صندوق به پشتوانه حمایت­های مالی دولت و همچنین مجلس شورای اسلامی، علاوه بر پوشش ریسک ­های سیاسی و تجاری حاصل از صادرات، با صدور انواع ضمانت نامه اعتباری، به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی فعالیت دارد. ما در شرکت تحقیقات بازاریابی ایده از بازار داخلی غافل نبوده ­ایم و به لطف همکاری و همراهی دوستان خوبمان در طی سال­ های گذشته توانسته ­ایم در عرصه­ های مختلف تحقیقاتی و همچنین تبلیغاتی به عنوان مشاور و یا مجری، پروژه­های متعددی را برای واحدهای صنعتی، خدماتی و بازرگانی در داخل کشور اجرا نماییم.

خدمات موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

تمامی فعالیت های گروهی و انفرادی برای بازاریابی یک محصول باید حساب شده و در قالب­ های مشخص تدوین شود و فعالیت ­های بدون مطالعه و برنامه ریزی باید حذف گردد. طرح یا برنامه بازاریابی یکی از بخش­ های مهم طرح کسب و کار به شمار می­ آید. از این جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی بخش مهمی از فرآیند مدیریتی و بودجه ­بندی سازمان­ ها تلقی می شود. برنامه بازاریابی، سند یا طرحی است که برنامه ­ها و فعالیت­ های تبلیغاتی و بازاریابی شرکت را برای سال­ های آتی مشخص می کند. مارکتینگ پلن توضیح می دهد چه فعالیت­ هایی در چه زمانی و توسط چه افرادی باید انجام شود تا اهداف استراتژیک شرکت در حوزه داخلی و صادراتی تحقق یابد. کلینیک مشاوره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در راستای مبانی نظری بیان شده جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی(Marketing Plan) با ارائه خدمات زیر در کنار کارفرمایان عزیز خواهد بود:

  • اجرای انواع روش های تحقیقات بازاریابی به جهت شناخت دقیق ­تر از شرایط موجود بازار در عرصه داخلی و صادراتی
  • تعیین چشم انداز و ماموریت بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • تعیین اهداف مالی شرکت کارفرما در جهت تحقق بهتر برنامه جامع بازاریابی
  • تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT
  • تعیین اهداف عملیاتی و در عین حال استراتژیک در حوزه بازاریابی داخلی و بین الملل
  • تعیین بودجه تبلیغاتی(Promotion) شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • اجرای انواع پروژه­های تبلیغاتی در حوزه داخلی و برون مرزی
  • طراحی گردش کار(Work Flow) بخش بازاریابی و فروش بر اساس شرایط موجود شرکت کارفرما
  • اتوماسیون سازی واحد بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در دو حوزه داخلی و صادراتی
  • آموزش، مشاوره و نظارت بر تمامی ارکان برنامه جامع بازاریابی ترسیم شده

……………………………………………………………………………………………………………………………………

شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: مجری انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و تبلیغاتی در حوزه داخلی و صادراتی

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: ارائه انواع خدمات مشاوره ای در حوزه های تبلیغاتی، بازاریابی و فروش، برندینگ و صادرات به کشورهای مختلف عربی، آفریقایی و …

آدرس دفتر شرکت: تهران، میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، پلاک ۳۷

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

تلفن ثابت: ۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶
واتس آپ شرکت ایده: ۰۹۳۰۲۷۹۱۲۳۰

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

سایت کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: www.mrioi.comm

سایت مقالات تخصصی بازاریابی صادراتی: www.mrvisitor.ir

سایت شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: www.mrioi.com

در صورت تمایل با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

…………………………………………………………………………………………………………………………………

 Leave a Reply

شماره تماس جهت مشاوره!