Skip to main content

استراتژی بازاریابی

هر بار که با کسی درباره کسب و کار خود صحبت می کنید، در بازاریابی شرکت می کنید. هر گونه گفتگو درباره شرکت خود فرصتی برای تبلیغ کسب و کار شما و افزایش فروش است. استراتژی بازاریابی به تمرکز شما کمک می کند. راه های مختلفی را که می توانید با مشتریان خود صحبت کنید، شناسایی کرده و روی آنهایی که بیشترین فروش را ایجاد می کنند تمرکز می کند. به شما می گوید که چه باید بگوید، چگونه آن را بگوئید و آن را به چه کسی برای فروش بیشتر بگوید. از آنجا که زمان بندی بسیار مهم است، به شما نیز می گوید که چه زمانی بگوئید.

مشتریان خود را بشناسید

یک استراتژی بازاریابی موفق به درک مشتریان خود بستگی دارد، آنچه آنها نیاز دارند و چگونه می توانید آنها را برای خرید از خود متقاعد کنید. جایگزینی برای دانش وجود ندارد. تجربه و ارتباط دو طرفه به طور منظم به شما در مورد مشتریان شما بسیار کمک خواهد کرد. اما تحقیقات بازار مورد هدف، یک تصویر دقیق تر از بخش های مشتری با نیازهای مشابه راخواهد ساخت.  به شما کمک خواهد کرد که چطور این افراد را هدف قرار دهید، بنابراین زمان زیادی را برای افرادی که به پیشنهاد شما علاقمند نیستید، هدر نمب دهید. اما شما همچنین باید بدانید که چگونه بازار شما کار می کند و برای مثال مشتریان شما چگونه در مورد پیشنهاد شما مطلع می شوند؟ استراتژی شما باید شما را در برابر رقابت و پیش بینی های جدید در بازار تان پوشش دهد.

هنگامی که شما درک عمیقی از بازار داشته باشید، می توانید تصمیم بگیرید که چگونه بهترین بسته بندی را برای محصولات و خدمات ارائه دهید، چقدر برای آنها هزینه کنید و چطور آنها را به بازار ببرید , چه به صورت آنلاین، چه از طریق خرده فروشی مستقیم به عموم یا از طریق نمایندگان و توزیع کنندگان، به عنوان تامین کننده ی دیگر کسب و کارها، یا ترکیبی از کانال ها.

 

طرح بازاریابی

یک طرح بازاریابی توضیح می دهد که چگونه استراتژی خود را به انجام رسانید. بودجه و مهلت های بازاریابی را تنظیم می کند، اما همچنین توصیف می کند که چگونه می خواهید با مشتریان هدف خود صحبت کنید, چه از طریق تبلیغات، آنلاین از طریق وب سایت خود یا شبکه های اجتماعی، از طریق شبکه آفلاین و رفتن به نمایشگاه های تجاری، از طریق بازاریابی مستقیم، و غیره. انتخاب روش بازاریابی مناسب برای اطمینان از دستیابی به مشتریان ضروری است. مهم این است که همچنین به شما میگویدکه چه زمانی  با مشتریانتان صحبت کنید. زمانبندی فعالیت های خود به لحاظ چرخه ی خرید آنه، موجب صرفه جویی در هزینه و افزایش فروش می شود. در نهایت، برنامه بازاریابی شما باید به آینده نگاه کند: باید نحوه پیگیری فروش و کارهایی که برای بهبود پیشنهاد خود انجام می دهید را مشخص کند. همانطور که با هر برنامه، پیشرفت باید به طور مرتب اندازه گیری و بررسی شود تا ببیند چه چیزی کار می کند و چه چیزی نمی کند، بنابراین شما می توانید اهداف جدید را همزمان با تغییرات بازار خود تنظیم کنید.

 

شماره تماس جهت مشاوره!