Skip to main content

چه کسی به تحقیقات بازار نیاز دارد؟

By مرداد ۱۳, ۱۴۰۱آرشیو مقالات تخصصی

 

 

چه کسی به تحقیقات بازار نیاز دارد؟

در بازار کشاورزان قدم می زنید و غرفه هایی که پر از محصول است را میبینید. غرفه داران برای بهتر دیده شدن اجناس خود آنها را در بهترین جا قرار میدهند. برخی برای جلب توجه شما فریاد می زنند. هر محصول برچسب قیمت مشخصی دارد. بازار شلوغ و بسیار پر سر و صدا است. تجارت در جریان است ، فروشندگان و خریداران بسیار هماهنگ به نظر میرسند هر کدام دیگری را درک می‌کنند. تحقیقات بازار شرکت تحقیقات بازاریابی ایده موسسه تحقیقات بازاریابی ایده شرکت تحقیقات بازار موسسه تحقیقات بازار تحقیقات بازاریابی کمی و کیفی

بعید به نظر میرسد که کسی از غرفه داران کتاب درسی تحقیقات بازار را مطالعه کرده باشد، پرسشنامه طراحی کرده باشد یا نظرسنجی انجام داده باشد. اما مطمئناً آنها تحقیقات بازار را در عمل انجام می دهند.مشتریان در مورد محصول نظر می دهند و غرفه داران گوش می کنند و در طی روز یا هفته بعد آن محصول را تهیه می کنند. هر یک برای اینکه ناهماهنگ شناخته نشوند قیمت دیگران را زیر نظر دارند. و اگر چنین باشند سریع خود را با دیگران هماهنگ میکنند. غرفه‌داران برای یادگیری اینکه چگونه دیگری میتواند توجه جمعیت را به خود جلب کند خوب به همدیگر نگاه می‌کنند و به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند، و اگر کسی ایده خوبی داشت، دیگران به سرعت آن کار را انجام می دهند. غرفه داران با حواس جمع دائماً بازار را زیر نظر دارند زیرا اگر آنها نبودند، خیلی زود کارشان را از دست میدادند.

حالا شما را به دفاتر یک شرکت جهانی در فیلادلفیا می بریم. این شرکت در ۳۰ کشور مختلف شعبه دارد و ۳۰۰۰۰ نفر در آن مشغول به کار هستند.فروش محصولات آنها از طریق ۳۰۰ توزیع کننده که آنها هم به نوبه خود به صدها هزار مشتری می فروشند انجام میشود. مدیر عامل این شرکت چگونه خود را با بازار همراه می کند؟

اولاً، او منابع داخلی دارد. مدیران هر منطقه گزارش های خود را ارائه می دهند. مدیران بخش ها داده‌های مربوط به فروش، امور مالی و تولید را جمع‌آوری می‌کنند. و اگر فرصتی پیش آید، مدیرعامل برای سرکشی به تمام شعبات سفر خواهد کرد . اما به هیچ وجه موقعیت ها به اندازه ای که برای غرفه داران روشن بود نیست. کارکنان نظرات متناقضی را ارائه می دهند. تفاوت های فرهنگی در سراسر جهان درک مشتریان را دشوار میکند. به دلیل وجود توزیع کنندگان فاصله با مشتریان زیاد میشود و آنها موقعیت های کمی برای ابراز عقیده دارند. از آن گذشته، بر خلاف غرفه داران که باتوجه به شرایط خیلی سریع می توانند تغییرات را ایجاد کند، هفته ها و ماه ها طول می کشد تا این حجم از افراد بتوانند تغییراتی در یک شرکت جهانی ایجاد کنند.

هزینه یک تصمیم اشتباه کاهش در فروش و سودآوری است، که منجر به از دست دادن هزاران شغل و سقوط میلیون ها دلار از ارزش سهام میشود. این شرکت برای درک اوضاع نمی تواند به زیرنظر گرفتن بازار و رقیبان تکیه کند، این کار به یک پروسه نیازمند است.

تحقیقات بازار شرکت تحقیقات بازاریابی ایده موسسه تحقیقات بازاریابی ایده شرکت تحقیقات بازار موسسه تحقیقات بازار تحقیقات بازاریابی کمی و کیفی

 

………………………………………………………………………………………………………………………………….

درباره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

شرکت ایده سازان بازار فردا به شماره ثبت ۵۹۴۸۶۴، فعالیت خود را به صورت غیر رسمی از سال ۱۳۹۴ با نام تجاری “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” آغاز نمود. در ابتدا، تمامی فعالیت­ های این شرکت معطوف به اجرای پروژه­ های تحقیقات بازاریابی مختص واحدهای صنعتی در حوزه داخلی بود اما در ادامه با تلاش­ های بی وقفه موسس و مدیر عامل این مجموعه، جناب آقای دکتر بزاززاده، این شرکت توانست در عرصه بین الملل نیز فعالیت های خود را توسعه دهد. تمرکز اصلی شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در طی سال­های گذشته بیشتر به مباحث صادراتی معطوف بوده است لذا بخش عمده­ای از رزومه عملیاتی این شرکت به فعالیت­های صادراتی خلاصه شده است و از اینرو شرکت ایده سازان بازار فردا رسالت اصلی خود را توسعه بازار محصولات ایرانی در کلاس جهانی تعریف کرده است.

شرکت های تحقیقاتی و تبلیغاتی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما تعداد بسیار اندکی از آنها را می توان یافت که در عرصه بین المللی نیز فعالیت داشته باشند؛ شرکت ایده سازان بازار فردا که به اختصار “موسسه تحقیقات بازاریابی ایده” شناخته می شود در طی سال های گذشته تجارب بسیار ارزنده ای را عرصه داخلی و برون مرزی در رزومه کاری خود دارد. با توجه به اینکه در اساسنامه این شرکت بر دو ستون اصلی تحقیقات بازاریابی و اجرای پروژه­ های تبلیغاتی تاکید شده است لذا تعداد زیادی از پروژه ­های اجرا شده حول همین دو محور اساسی بوده است. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده با در اختیار داشتن شبکه تحقیقاتی قوی در کشورهای عراق، ازبکستان، ساحل عاج، عمان، امارات متحده عربی و سایر کشورهای جهان، این توانایی را دارد تا در اجرای انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و یا تبلیغاتی به شرکت های ایرانی که علاقه­ مند به صادرات کالا و خدمات خود در عرصه ­های مختلف صنعتی، تولیدی، خدماتی و یا بازرگانی هستند، کمک نماید.

شرکت تحقیقات بازاریابی ایده سازان بازار فردا به عنوان کارگزار و نماینده رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران توانایی اجرای انواع پروژه های تامین منابع مالی صادراتی و همچنین اعتبار سنجی مشتریان خارجی صادرکنندگان ایرانی را دارد. شایان ذکر است صندوق ضمانت صادرات ایران با همکاری سازمان جهانی آنکتاد، به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردید و این صندوق به پشتوانه حمایت­های مالی دولت و همچنین مجلس شورای اسلامی، علاوه بر پوشش ریسک ­های سیاسی و تجاری حاصل از صادرات، با صدور انواع ضمانت نامه اعتباری، به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی فعالیت دارد. ما در شرکت تحقیقات بازاریابی ایده از بازار داخلی غافل نبوده ­ایم و به لطف همکاری و همراهی دوستان خوبمان در طی سال­ های گذشته توانسته ­ایم در عرصه­ های مختلف تحقیقاتی و همچنین تبلیغاتی به عنوان مشاور و یا مجری، پروژه­های متعددی را برای واحدهای صنعتی، خدماتی و بازرگانی در داخل کشور اجرا نماییم.

خدمات موسسه تحقیقات بازاریابی ایده

تمامی فعالیت های گروهی و انفرادی برای بازاریابی یک محصول باید حساب شده و در قالب­ های مشخص تدوین شود و فعالیت ­های بدون مطالعه و برنامه ریزی باید حذف گردد. طرح یا برنامه بازاریابی یکی از بخش­ های مهم طرح کسب و کار به شمار می­ آید. از این جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی بخش مهمی از فرآیند مدیریتی و بودجه ­بندی سازمان­ ها تلقی می شود. برنامه بازاریابی، سند یا طرحی است که برنامه ­ها و فعالیت­ های تبلیغاتی و بازاریابی شرکت را برای سال­ های آتی مشخص می کند. مارکتینگ پلن توضیح می دهد چه فعالیت­ هایی در چه زمانی و توسط چه افرادی باید انجام شود تا اهداف استراتژیک شرکت در حوزه داخلی و صادراتی تحقق یابد. کلینیک مشاوره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در راستای مبانی نظری بیان شده جهت طراحی برنامه جامع بازاریابی(Marketing Plan) با ارائه خدمات زیر در کنار کارفرمایان عزیز خواهد بود:

  • اجرای انواع روش های تحقیقات بازاریابی به جهت شناخت دقیق ­تر از شرایط موجود بازار در عرصه داخلی و صادراتی
  • تعیین چشم انداز و ماموریت بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • تعیین اهداف مالی شرکت کارفرما در جهت تحقق بهتر برنامه جامع بازاریابی
  • تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT
  • تعیین اهداف عملیاتی و در عین حال استراتژیک در حوزه بازاریابی داخلی و بین الملل
  • تعیین بودجه تبلیغاتی(Promotion) شرکت کارفرما در حوزه داخلی و صادراتی
  • اجرای انواع پروژه­های تبلیغاتی در حوزه داخلی و برون مرزی
  • طراحی گردش کار(Work Flow) بخش بازاریابی و فروش بر اساس شرایط موجود شرکت کارفرما
  • اتوماسیون سازی واحد بازاریابی و فروش شرکت کارفرما در دو حوزه داخلی و صادراتی
  • آموزش، مشاوره و نظارت بر تمامی ارکان برنامه جامع بازاریابی ترسیم شده

……………………………………………………………………………………………………………………………………

شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: مجری انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی و تبلیغاتی در حوزه داخلی و صادراتی

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: ارائه انواع خدمات مشاوره ای در حوزه های تبلیغاتی، بازاریابی و فروش، برندینگ و صادرات به کشورهای مختلف عربی، آفریقایی و …

آدرس دفتر شرکت: تهران، میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، پلاک ۳۷

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

تلفن ثابت: ۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶
واتس آپ شرکت ایده: ۰۹۳۰۲۷۹۱۲۳۰

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

سایت کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: www.mrioi.comm

سایت مقالات تخصصی بازاریابی صادراتی: www.mrvisitor.ir

سایت شرکت تحقیقات بازاریابی، ایده سازان بازار فردا: www.mrioi.com

در صورت تمایل با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

…………………………………………………………………………………………………………………………………

 Leave a Reply

شماره تماس جهت مشاوره!