Skip to main content

متقاعد کردن دیگران در کمتر از ۲ دقیقه!!!

 

در ۲ دقیقه اول هر ملاقات تجاری، هدف ایجاد یک احساس خوب و معمولی نیست بلکه، هدف برقراری یک ارتباط درونی بین هر یک از طرفین معامله است. به طور ناخواسته در طی چند ثانیه اول، حس تان بی اختیار وارد بازی می شود و در نحوه تصمیم گیری شما نسبت به ادامه دادن گفتگو تأثیر می گذارد. اینکه مخاطب خود را یک دوست، دشمن، فرصت، تهدید و … تصور کنید، همه و همه در چند دقیقه اول در ذهن شما شکل می گیرد.

متقاعد کردن دیگران در کمتر از ۲ دقیقه!!!

آنچه ما دربخش قبل و  این بخش پی میگیریم، پرداختن به مجموعه اصول و روش هایی است که ما را در ایجاد، برقراری و تثبیت یک ارتباط سالم کمک خواهد کرد. با کمی دقت متوجه می شویم که هر روز برای برقراری ارتباط با همسر، فرزند، دوست و همکار خود، با کمک مجموعه ابزار های زیر، منظور و مفهوم خود را انتقال می دهیم:

  1. مجموعه از واژگان مختلف، هر فرد از یک “سبد واژگانی” مختص به خود بهره می برد، مثلا افراد با فرهنگ برای درست کردن یک جمله از هر واژه ای استفاده نمی کنند و سعی آن ها بر این است که از بهترین کلمات در جملات خود بهره ببرند.
  2. نحوه بیان، یعنی حالتی که یک فرد برای بیان یک جمله به کار می برد. به عنوان مثال یک پدر می تواند جمله ” پسرم درس بخوان” را با دو حالت خشم و یا مهربانی بیان کند. در اینجا جمله ها یکسان است ولی نحوه بیان آن اثری متفاوت در مخاطب خواهد گذاشت.
  3. زبان بدن، به مجموعه حالات و سکناتی که فرد برای بیان یک جمله از آن استفاده می کند. که در بخش زبان بدن به طور مفصل بحث خواهد شد.

از این جهت در این بخش ما به دنبال این هستیم که بهترین شیوه ارتباطی در کوتاه ترین زمان ممکن چیست؟ چگونه می توان آن را تثبیت کرد؟ و در نهایت چطور از آن یک کالا را خرید یا فروخت؟

 

آموزش بازاریابی در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده

ما در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده با بیش از ۷ سال فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی، خدماتی و توزیعی در سراسر کشور به تجارب خوبی دست پیدا کرده ایم. بدون شک تلفیق علم و تجربه می تواند همچون دو بالِ پرواز برای ایده های نو و بدیع باشد. در این راستا بخش مشاوره بازاریابی صنعتی و همچنین بازاریابی صادراتی موسسه ایده توسط اینجانب مدیریت می شود. در طول این سال ها در حکم مدیر بازرگانی بین الملل، مدیر فروش، مدیر بازاریابی و همچنین مشاور بازاریابی در واحدهای صنعتی مختلف سراسر کشور فعالیت کرده ام. به لطف خدا و همچنین اعتماد صاحبین صنایع به تجارب عملیاتی خوبی دست پیدا کردم که امیدوارم برای علاقه مندان عرصه تولید و کارآفرینی جذاب و عملیاتی باشد.

ما به دنبال شومن بازی نیستیم؛ سعی می کنیم به شما یک برنامه عملیاتی برای بخش های تحقیقات بازاریابی، بازاریابی داخلی و بین الملل، برندینگ، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی میدانی، پلن فروش و در نهایت طرح ریزی برنامه جامع امور مشتریان بدهیم. بدون شک اگر یک واحد صنعتی، خدماتی و یا توزیعی به این برنامه طراحی شده عمل کند به جواب های جالبی خواهد رسید. تیم مشاوره ما به حدی از کار خود مطمئن است که بعد از جلسه مشاوره در صورتی که شما یک بیزنس پلن قوی داشته باشید حاضر خواهد بود در برنامه بازاریابی شما مشارکت کند و از مقام طرح ریزی به مرحله نظارت و اجرا نیز گام بردارد.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]

شما می توانید به جای فرم بالا پیام صوتی خود را از طریق شماره زیر برای ما ارسال کنید؛ دوستان ما با شما تماس خواهند گرفت (:

۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب | پیچ اینستاگرام بزاززاده

رزومه علمی، پژوهشی و اجرایی:  سید حجت بزاززاده  | فرم درخواست مشاوره بازاریابی صنعتی

شماره تماس جهت مشاوره!