درباره ما

مجموعه ایده کار خود را از سال ۱۳۹۴ بصورت حرفه ای با برند "آقای بازاریاب" شروع کرد؛ در ابتدای امر فقط در حوزه بازاریابی دیجیتال و همچنین بازاریابی میدانی فعال بودیم؛ در ادامه راه، فعالیت های خود را گسترش دادیم و در سال ۱۳۹۷ اقدام به تاسیس"موسسه تحقیقات بازاریابی ایده" نمودیم. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در طول ۳ سال گذشته پروژه های میدانی و عملیاتی متعددی را در حوزه داخلی و همچنین خارجی انجام داده است؛ در این بین در طی سال های گذشته بخشِ "کلینیک مشاوره تبلیغاتی ایده" نیز با تمرکز بر سه حوزه آموزش، مشاوره و نظارت بر پروژه های بازاریابی و تبلیغاتی فعالیت داشته است. مدیریت گروه آموزشی و تحقیقاتی ایده بر عهده آقای دکتر بزاززاده است؛ ایشان با سوابقی درخشان و همچنین با در اختیار داشتن تجاربی ارزنده، هدایت و راهبری این گروه را در لوکیشن ایران و عراق بر عهده دارند.

باید بدانیم، در دنیای کنونی که هر روزه محصولات و خدمات جدیدی با برندهای مختلف، به بازار مصرف ارائه می گردد شناساندن محصول به مصرف کنندگان بسیار حائز اهمیت گردیده است و یک سهل انگاری کوچک در این امر می تواند خسارات زیادی برای شرکت در پی داشته باشد بنابراین شرکت ها چاره ای جز چنگ زدن به یک فرایند بازاریابی صحیح و اصولی ندارند. بازاریابی در واقع فرایندی است که به کمک آن می توان نگرش مخاطبان هدف را نسبت به محصولات و خدمات خود مثبت کرده و در ان ها اشتیاق به مصرف محصولات و خدمات را برانگیخت. اما ایا تا کنون به این امر فکر کرده اید که مدیران بازاریابی چگونه می توانند این فرآیند را با موفقیت انجام دهند؟ 

مشاوره بازاریابی یک ابزار اثر بخش جهت تدوین مدل بازاریابی مطلوب محصول و خدمت مورد نظر ما در بازار هدفمان است. با استفاده از تکنیک های تحقیقات بازاریابی می توان به سوالات زیادی پاسخ داد از جمله اینکه اندازه بازار ما چقدر است؟ رقبای ما چند درصد سهم بازار را در اختیار دارند؟ میزان آگهی مشتریان از برند ما چقدر است؟ و یا اینکه نگرش افراد نسبت به برند ما چگونه است؟ امروزه در کشور ایران شاهد این هستیم که شرکت های زیادی در حوزه ی تحقیقات بازاریابی در حال فعالیت هستند و تولیدکنندگان و کارفرمایان به این موضع پی برده اند که تحقیقات بازاریابی از جمله واجبات دنیای تولید و فروش است. با توجه به اینکه مسیر بازار در ایران در سال های کنونی به سمت رقابتی شدن پیش می رود تعداد شرکت های بیشتری مجبور می شوند تا قبل از ورود به بازار جدید خود و یا برای حفظ بازار قدیمی شان یک تحقیقات بازاریابی علمی و دقیق انجام دهند تا هم ارزیابی درستی از شریط پیرامون داشته باشند و هم بدانند جایگاه خودشان نسبت به رقبا کجاست تا بتوانند بهتر تصمیم گیری کنند.

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده

یک ایده کارآفرینانه دارید و نمی دونید از کجا شروع کنید؟ تصمیم دارید یک بیزینس بزرگ راه بندازید و نمی دونید چطور بیزینس پلن خودتون رو بنویسید؟ بیزینس خودتون رو راه اندختین و برای بازاریابی و فروش اون هیچ پلنی ندارید؟ هر کاری کردین نتونستین با پلن های خودتون بخش بازاریابی و فروش شرکتتون رو راه بندازین و جواب بگیرید. به دنبال یک مشاور بازاریابی هستید تا بهتون راه و چاه صادراتی و یا فروش داخلی رو بگه. سهم بازارتون هر سال در حال کاهش هست و نمی دونید باید چی کار کنید؟ 

برای گرفتن نمایندگی و توسعه فروش مویرگی شرکتتون هیچ برنامه ای ندارید و دنبال یک مشاور بازاریابی می گردین تا کمکتون کنه. دوست دارید بازار خودتون رو توسعه بدین و بتونید صادرات کنید ولی نمی دونید چطور باید بازاریابی کنید. یک شرکت قدیمی هستید که در مرحله افول افتادین و کم کم دارید بازارهاتون رو از دست میدین و نمی خواین این اتفاق بیفته و از طرفی نمی دونید چی کار باید بکنید؟ تصمیم گرفتین با اعضای خانوادتون یک بیزینس خانوادگی راه بندازین ولی نمی دونید چطور این کار رو بکنید؟ 

مدام با شرکای تجاریتون سر پلن بازاریابی و فروش دعواتون میشه و دنبال این هستید که کدام مدل برای شرکتتون بهتره؟ از تحقیقات بازاریابی هیچی نمی دونید و نمی خواید بی گدار به آب بزنید. می خواین با تحلیل درست از بازار هدفتون، محصولتون رو روانه بازار کنید. دنبال یک مشاور بازاریابی می گردین تا بهتون راه و چاه رو نشون بده. اصلاً می خواید قبل از شروع هر کاری یک مارکتینگ پلن قوی(یعنی همون برنامه جامع بازاریابی) برای خودتون بنویسید تا بدونید چند چند هستید؟ 

یک واحد صنعتی هستید که محصولتون خاصه و به راحتی نمیشه بازاریابیش کرد؛ دنبال یک مشاور بازاریابی هستید تا بهتون بگه چطور بازاریابی b2b انجام بدین. فروشتون خوبه ولی ازش راضی نیستین؛ می خواین فروشتون را توسعه بدین ولی تو مرحله اشباع هستید و هر کاری می کنید فروشتون بیشتر نمیشه! از اینکه بیزینستون، قائم به خودتونه خسته شدین و می خواین یک سیستم راه بندازین تا راحت بشین؛ الان تو وضعیتی هستید که اگر یک روز بالای سر کار نباشید کل شرکت فلج میشه. می خواین به جای خودتون یک فرایند و سیستم راه جایگزین کنید. 

نیروهای زیادی را به عنوان مدیر فروش، کارشناس بازاریابی و غیره جذب کردید ولی از هیچکدوم جواب نگرفتین؛ سر در گم هستید چطور باید نیروی خود را پیدا کنید؟ از برندنیگ هیچی نمی دونید و یا بهتر بگم کم می دونید و از طرفی می خواید روی برند شخصی خودتون و یا شرکتتون کار کنید و برای همین دنبال یک مشاور بازاریابی هستید. از بازاریابی دیجیتال زیاد شنیدید ولی می خواین ازش جواب بگیرید ولی نگرفتین؛ مثلاً سایت زدین ولی مشتری براتون نیومد؛ مثلاً پیج اینستا زدین و کلی هم هزینه کردین ولی براتون مشتری نیومد. یا اصلاً نمی دونید که آیا بازاریابی دیجیتالی به کسب و کار شما کمک می کنه یا نه؟ 

کلی مشتری قدیمی دارید ولی نمی تونید اونا رو حفظ کنید. اصلاً نمی دونید چطور باید مشتری های قدیمی خودتون را همیشه فعال نگه دارید؟ نمی دونید چطور باید اون ها رو وفادار کنید؟ کلی محصول دارید و کلی هم هزینه تبلیغات کردید ولی مشکلتون اینه که مشتریای وفادارتون نمی دونن شما چقدر محصول دارد. در حقیقت مشکلتون اینه که همه از توانایی ها و تنوع محصولاتتون خبر ندارند! دنبال یک مشاور بازاریابی هستید تا بهتون قواعد پروموشن(promotion) رو یاد بده تا بهتر دیده بشین. ده ها مسئله دیگر که همه در زیر فایل مباحث تخصصی بازاریابی قرار می گیرد.

طراحی برنامه جامع بازاریابی 

تمامی فعالیت‌های گروهی و انفرادی برای بازاریابی یک کالا و خدمت باید حساب شده و در قالب‌های مشخصی تدوین شود و فعالیت‌های بدون مطالعه و برنامه‌ریزی باید حذف گردد. برای این منظور در بازاریابی صنعتی، برای هر کالا و خدمت مورد بحث باید یک برنامه مدون جهت توسعه بازار آن تهیه کرد و در اختیار مدیران ارشد گذاشت تا تصمیم گیری های لازم را اتخاذ کنند. طرح یا برنامه جامع بازاریابی یکی از بخش‌های مهم هر بیزینس پلنی به شمار می‌آید. از این جهت فرایند برنامه‌ریزی بازاریابی بخش مهمی از فرایند برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی سازمان­ها تلقی می‌شود. برنامه­ جامع بازاریابی، سند یا طرحی است که برنامه ها و فعالیت های تبلیغاتی و فروش شرکت را برای سال آتی در آن مشخص می شود. مارکتینگ پلن توضیح می دهد چه فعالیت هایی، در چه زمان و توسط چه افرادی باید انجام شود تا اهداف استراتژی بازاریابی شرکت تحقق یابد. واحد مشاوره بازاریابی صنعتی موسسه ایده در راستای مبانی نظری بیان شده جهت طراحی و اجرای برنامه جامع بازاریابی با هدایت و راهنمایی آقای دکتر بزاززاده در کنار شما خواهد بود:

 • تعیین چشم انداز و ماموریت شرکت
 • تعیین اهداف مالی شرکت در برنامه جامع بازاریابی و دادن یک برنامه عملیاتی یا Action Plan
 • تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT
 • تعیین اهداف و استراتژی های بازاریابی داخلی و بین المللی بصورت عملیاتی
 • تعیین بودجه بازاریابی و تبلیغات شرکت برای سال پیش رو
 • برآورد نتیجه مورد انتظار و تعیین برنامه های جایگزین

مشاوره کسب و کار در این بخش توسط آقای دکتر بزاززاده مدرس و مشاور بازاریابی، برندنیگ و تبلیغات در حوزه داخلی و صادراتی انجام خواهد شد؛ ایشان بیش از ۷ سال سابقه فعالیت در صنایع مختلف کشور را داشته اند و می توانند شما را در تدوین و اجرای یک برنامه جامع بازاریابی قوی یاری رسانند.

فرم مشاوره و یا شرکت در کارگاه

لطفا در صورتی که درخواست مشاوره و یا شرکت در کارگاه دارید فرم زیر را به دقت تکمیل کرده و دکمه "ثبت درخواست" در انتهای فرم را بزنید؛ خیلی زود با شما تماس خواهیم گرفت!
 • لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

 • نوع مشاوره درخواستی خود را مشخص فرمایید

  این حق شما است که قبل از جلسه مشاوره بازاریابی، برندینگ و تبلیغاتی خود با دکتر بزاززاده، مطمئن بشین هزینه ای که دارید می کنید ارزشش رو داره یا نه؟ از طرفی وقتِ ما هم ارزشمند است! برای همین ما یک پیشنهاد ویژه براتون داریم؛ به جهت اینکه شما مطمئن بشین آیا دکتر بزاززاده می تونه کمکتون بکنه یا نه؟ اول از همه با صفحه نظرات مشتریان و مشاور پذیرهای قبلی ما مراجعه کنید تا از نتیجه کم و کیفِ مشاوره های داده شده توسط دکتر بزاززاده آگاه بشین و از طرفی دیگر پیشنهاد می کنیم حتما رزومه ایشان را بخوانید تا مطمئن بشین تخصصِ ایشان می تواند به شما کمک بکند یا خیر؟ بعد از اینکه از تصمیم خود مطمئن شدین می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید جهت برقراری اولین جلسه مشاوره تلفنی و یا تصویری اونم به مدت 30 دقیقه؛ البته این را باید بگیم که این مشاوره 30 دقیقه ای، شامل 80 درصد تخفیف ویژه می باشد یعنی شما باید برای آن فقط 100 هزار تومان بدهید.
 • ثبت نام در کارگاه های آنلاین کلینیک ایده

  به کلیه شرکت کنندگان کارگاه های یاد شده بالای گواهی معتبر مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت تقدیم خواهد شد. با توجه به شرایط کرونایی به وجود آمده کلیه کارگاه های حضوری تا اطلاع ثانویه تعطیل می باشد. طول مدت زمان برگزاری هر یک از کارگاه های یاد شده 2 ساعت مفید خواهد بود. زمان برگزاری تمامی کارگاه ها در روزهای پنج شنبه بین ساعت 14 الی 16 می باشد تا همه بتوانند شرکت کنند. کارگاه های اعلام شده بالا هر ماه فقط یک بار برگزار می شود. برای اطلاع سریع از زمان شروع کارگاه ها عضویت در کانال تلگرام به آدرس @mrioi و پیج اینستاگرام به آدرس @mrioi.co الزامی است.
 • در خواست نوشتن طرح توجیهی

  برای نوشتن طرح توجیهی و یا بیزینس پلن باید به سوالات متعددی پاسخ داده شود؛ از این جهت نیاز به هماهنگی برای یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان است؛ لذا برای تسریع در پی گیری امور لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 • توضیحات تکمیلی خود را در کادر زیر درج کنید

 • فایل ها را به اینجا بکشید

  سوالات خود را آنلاین بپرسید!