درباره ما

از کی و چگونه شروع شد؟

موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده کار خود را از سال ۱۳۹۴ بصورت حرفه ای با برند "آقای بازاریاب" شروع کرد؛ در ابتدای امر فقط در حوزه بازاریابی دیجیتال و همچنین بازاریابی میدانی فعال بودیم؛ در ادامه راه، فعالیت های خود را گسترش دادیم و در سال ۱۳۹۷ اقدام به تاسیس"موسسه تحقیقات بازاریابی ایده" نمودیم. موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده در طول ۳ سال گذشته پروژه های میدانی و عملیاتی متعددی را در حوزه داخلی و همچنین خارجی انجام داده است؛ در این بین در طی سال های گذشته بخشِ "کلینیک مشاوره تبلیغاتی ایده" نیز با تمرکز بر سه حوزه آموزش، مشاوره و نظارت بر پروژه های بازاریابی و تبلیغاتی فعالیت داشته است. مدیریت گروه آموزشی و تحقیقاتی ایده بر عهده آقای دکتر بزاززاده است؛ ایشان با سوابقی درخشان و همچنین با در اختیار داشتن تجاربی ارزنده، هدایت و راهبری این گروه را در لوکیشن ایران و عراق بر عهده دارند.

باید بدانیم، در دنیای کنونی که هر روزه محصولات و خدمات جدیدی با برندهای مختلف، به بازار مصرف ارائه می گردد شناساندن محصول به مصرف کنندگان بسیار حائز اهمیت گردیده است و یک سهل انگاری کوچک در این امر می تواند خسارات زیادی برای شرکت در پی داشته باشد بنابراین شرکت ها چاره ای جز چنگ زدن به یک فرایند بازاریابی صحیح و اصولی ندارند. بازاریابی در واقع فرایندی است که به کمک آن می توان نگرش مخاطبان هدف را نسبت به محصولات و خدمات خود مثبت کرده و در ان ها اشتیاق به مصرف محصولات و خدمات را برانگیخت. اما ایا تا کنون به این امر فکر کرده اید که مدیران بازاریابی چگونه می توانند این فرآیند را با موفقیت انجام دهند؟ 

مشاوره بازاریابی یک ابزار اثر بخش جهت تدوین مدل بازاریابی مطلوب محصول و خدمت مورد نظر ما در بازار هدفمان است. با استفاده از تکنیک های تحقیقات بازاریابی می توان به سوالات زیادی پاسخ داد از جمله اینکه اندازه بازار ما چقدر است؟ رقبای ما چند درصد سهم بازار را در اختیار دارند؟ میزان آگهی مشتریان از برند ما چقدر است؟ و یا اینکه نگرش افراد نسبت به برند ما چگونه است؟ امروزه در کشور ایران شاهد این هستیم که شرکت های زیادی در حوزه ی تحقیقات بازاریابی در حال فعالیت هستند و تولیدکنندگان و کارفرمایان به این موضع پی برده اند که تحقیقات بازاریابی از جمله واجبات دنیای تولید و فروش است. با توجه به اینکه مسیر بازار در ایران در سال های کنونی به سمت رقابتی شدن پیش می رود تعداد شرکت های بیشتری مجبور می شوند تا قبل از ورود به بازار جدید خود و یا برای حفظ بازار قدیمی شان یک تحقیقات بازاریابی علمی و دقیق انجام دهند تا هم ارزیابی درستی از شریط پیرامون داشته باشند و هم بدانند جایگاه خودشان نسبت به رقبا کجاست تا بتوانند بهتر تصمیم گیری کنند.

.

موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده

شرکت های تبلیغاتی و تحقیقاتی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما کمتر شرکت تبلیغاتی را در ایران می توان یافت که در عرصه بین المللی فعال باشد؛ با توجه به سوابق درخشان تیم موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده در کشورهای عراق، ازبکستان، کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای آسیای مرکزی و CIS و همچنین بعضی از کشورهای آفریقایی در سال های قبل می توانیم به عنوان یک مشاور و یا شرکت تبلیغاتی در کنار تیم تبلیغاتی شما باشیم. ما در حال همکاری با شرکت های تبلیغاتی داخل کشور نیز هستیم و از این جهت توانایی اجرای هر نوع کمپین تبلیغاتی در موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده وجود دارد. یکی از معظلات شرکت های تبلیغاتی و یا کانون تبلیغاتی های داخل کشور نداشتن ارتباط قوی با کشورهای همسایه برای اجرای کمپین های تبلیغاتی در بازارهای هدف صادراتی است.

تمرکز اصلی موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده روی دو ستون اصلی تبلیغات و تحقیقات بازاریابی است؛ دو رکن مهم در بازاریابی و فروش، شناخت دقیق از بازار هدف چه در ابعاد داخلی و یا صادراتی است. با توجه به حجم بالای صادرات ایران به کشورهای عراق، افغانستان و سایر کشورهای همسایه شمالی و جنوبی کشور عزیزمان، در طول 7 سال گذشته تمرکز خود را روی این بازارهای هدف خارجی گذاشته ایم؛ از این جهت با عنایت و لطف پروردگار متعال توانسته ایم در عراق و ازبکستان دفتر دائم داشته باشیم و در 12 کشور دیگر در قالب همکاری مشترک با شرکای تجاری خود همکاری می کنیم. شما در موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده از ما تبلیغات، تحقیقات بازاریابی، بازاریابی و فروش صادراتی را بخواهید!

توضیحات بالا به این معنی نیست که ما در موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده از بازار داخل غافل بوده ایم؛ به لطف همکاری و همراهی دوستان خوبمان در شرکت های تبلیغاتی و کانون تبلیغاتی های فعال در سراسر کشور در این سال ها توانسته ایم در عرصه های مختلف تبلیغاتی، پروژه های قوی را از شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش کنیم؛ آن چیزی که موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده را با سایر شرکت های تبلیغاتی و کانون تبلیغاتی های کشور متفاوت می کند این است که ما خدمات تبلیغاتی را در کنار تحقیقات بازاریابی ارائه می دهیم! ما به این قائل هستیم تبلیغات بدون تحقیقات بازار بی معنی است و باید قبل و بعد از اجرای کمپین تبلیغاتی حتما بازار هدف خود را پایش و آمایش کنیم تا ببینم میزان آگهی از برند(Brand Awareness) ما چقدر تغییر کرده است. البته این فقط یکی از شاخص هایی است که باید هر شرکت تبلیغاتی آن را پایش کند و اساساً مولفه های اثر گذار زیادی است که باید برای برند مورد نظر رصد و پایش شود تا کمپین اثر گذار باشد! خلاصه راحتتون کنیم حرف های زیادی برای گفتین داریم! کافی است با ما تماس بگیرید تا متوجه بشین؛ منتظر تماس هاتون هستیم (:

.

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده

یک ایده کارآفرینانه دارید و نمی دونید از کجا شروع کنید؟ تصمیم دارید یک بیزینس بزرگ راه بندازید و نمی دونید چطور بیزینس پلن خودتون رو بنویسید؟ بیزینس خودتون رو راه اندختین و برای بازاریابی و فروش اون هیچ پلنی ندارید؟ هر کاری کردین نتونستین با پلن های خودتون بخش بازاریابی و فروش شرکتتون رو راه بندازین و جواب بگیرید. به دنبال یک مشاور بازاریابی هستید تا بهتون راه و چاه صادراتی و یا فروش داخلی رو بگه. سهم بازارتون هر سال در حال کاهش هست و نمی دونید باید چی کار کنید؟ 

برای گرفتن نمایندگی و توسعه فروش مویرگی شرکتتون هیچ برنامه ای ندارید و دنبال یک مشاور بازاریابی می گردین تا کمکتون کنه. دوست دارید بازار خودتون رو توسعه بدین و بتونید صادرات کنید ولی نمی دونید چطور باید بازاریابی کنید. یک شرکت قدیمی هستید که در مرحله افول افتادین و کم کم دارید بازارهاتون رو از دست میدین و نمی خواین این اتفاق بیفته و از طرفی نمی دونید چی کار باید بکنید؟ تصمیم گرفتین با اعضای خانوادتون یک بیزینس خانوادگی راه بندازین ولی نمی دونید چطور این کار رو بکنید؟ 

مدام با شرکای تجاریتون سر پلن بازاریابی و فروش دعواتون میشه و دنبال این هستید که کدام مدل برای شرکتتون بهتره؟ از تحقیقات بازاریابی هیچی نمی دونید و نمی خواید بی گدار به آب بزنید. می خواین با تحلیل درست از بازار هدفتون، محصولتون رو روانه بازار کنید. دنبال یک مشاور بازاریابی می گردین تا بهتون راه و چاه رو نشون بده. اصلاً می خواید قبل از شروع هر کاری یک مارکتینگ پلن قوی(یعنی همون برنامه جامع بازاریابی) برای خودتون بنویسید تا بدونید چند چند هستید؟ 

یک واحد صنعتی هستید که محصولتون خاصه و به راحتی نمیشه بازاریابیش کرد؛ دنبال یک مشاور بازاریابی هستید تا بهتون بگه چطور بازاریابی b2b انجام بدین. فروشتون خوبه ولی ازش راضی نیستین؛ می خواین فروشتون را توسعه بدین ولی تو مرحله اشباع هستید و هر کاری می کنید فروشتون بیشتر نمیشه! از اینکه بیزینستون، قائم به خودتونه خسته شدین و می خواین یک سیستم راه بندازین تا راحت بشین؛ الان تو وضعیتی هستید که اگر یک روز بالای سر کار نباشید کل شرکت فلج میشه. می خواین به جای خودتون یک فرایند و سیستم راه جایگزین کنید. 

نیروهای زیادی را به عنوان مدیر فروش، کارشناس بازاریابی و غیره جذب کردید ولی از هیچکدوم جواب نگرفتین؛ سر در گم هستید چطور باید نیروی خود را پیدا کنید؟ از برندنیگ هیچی نمی دونید و یا بهتر بگم کم می دونید و از طرفی می خواید روی برند شخصی خودتون و یا شرکتتون کار کنید و برای همین دنبال یک مشاور بازاریابی هستید. از بازاریابی دیجیتال زیاد شنیدید ولی می خواین ازش جواب بگیرید ولی نگرفتین؛ مثلاً سایت زدین ولی مشتری براتون نیومد؛ مثلاً پیج اینستا زدین و کلی هم هزینه کردین ولی براتون مشتری نیومد. یا اصلاً نمی دونید که آیا بازاریابی دیجیتالی به کسب و کار شما کمک می کنه یا نه؟ 

کلی مشتری قدیمی دارید ولی نمی تونید اونا رو حفظ کنید. اصلاً نمی دونید چطور باید مشتری های قدیمی خودتون را همیشه فعال نگه دارید؟ نمی دونید چطور باید اون ها رو وفادار کنید؟ کلی محصول دارید و کلی هم هزینه تبلیغات کردید ولی مشکلتون اینه که مشتریای وفادارتون نمی دونن شما چقدر محصول دارد. در حقیقت مشکلتون اینه که همه از توانایی ها و تنوع محصولاتتون خبر ندارند! دنبال یک مشاور بازاریابی هستید تا بهتون قواعد پروموشن(promotion) رو یاد بده تا بهتر دیده بشین. ده ها مسئله دیگر که همه در زیر فایل مباحث تخصصی بازاریابی قرار می گیرد.

.

طراحی و اجرای برنامه جامع بازاریابی 

تمامی فعالیت‌های گروهی و انفرادی برای بازاریابی یک کالا و خدمت باید حساب شده و در قالب‌های مشخصی تدوین شود و فعالیت‌های بدون مطالعه و برنامه‌ریزی باید حذف گردد. برای این منظور در بازاریابی صنعتی، برای هر کالا و خدمت مورد بحث باید یک برنامه مدون جهت توسعه بازار آن تهیه کرد و در اختیار مدیران ارشد گذاشت تا تصمیم گیری های لازم را اتخاذ کنند. طرح یا برنامه جامع بازاریابی یکی از بخش‌های مهم هر بیزینس پلنی به شمار می‌آید. از این جهت فرایند برنامه‌ریزی بازاریابی بخش مهمی از فرایند برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی سازمان­ها تلقی می‌شود. برنامه­ جامع بازاریابی، سند یا طرحی است که برنامه ها و فعالیت های تبلیغاتی و فروش شرکت را برای سال آتی در آن مشخص می شود. مارکتینگ پلن توضیح می دهد چه فعالیت هایی، در چه زمان و توسط چه افرادی باید انجام شود تا اهداف استراتژی بازاریابی شرکت تحقق یابد. واحد مشاوره بازاریابی صنعتی موسسه ایده در راستای مبانی نظری بیان شده جهت طراحی و اجرای برنامه جامع بازاریابی با هدایت و راهنمایی آقای دکتر بزاززاده در کنار شما خواهد بود:

 • تعیین چشم انداز و ماموریت شرکت
 • تعیین اهداف مالی شرکت در برنامه جامع بازاریابی و دادن یک برنامه عملیاتی یا Action Plan
 • تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT
 • تعیین اهداف و استراتژی های بازاریابی داخلی و بین المللی بصورت عملیاتی
 • تعیین بودجه بازاریابی و تبلیغات شرکت برای سال پیش رو
 • برآورد نتیجه مورد انتظار و تعیین برنامه های جایگزین

مشاوره کسب و کار در این بخش توسط آقای دکتر بزاززاده مدرس و مشاور بازاریابی، برندنیگ و تبلیغات در حوزه داخلی و صادراتی انجام خواهد شد؛ ایشان بیش از ۷ سال سابقه فعالیت در صنایع مختلف کشور را داشته اند و می توانند شما را در تدوین و اجرای یک برنامه جامع بازاریابی قوی یاری رسانند.

 

 • موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده

  • مشاوره تبلیغات، برندینگ و بازاریابی داخلی و بین الملل
  • مجری انواع پروژه های تبلیغاتی، تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی
  • آدرس ایران: تهران، میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، پلاک 10
  • تلفن:  02122712355 - 02122733086
  •   سید حجت بزاززاده

  برای تماس گرفتن کافی است دکمه زیر را بزنید!

  دکمه تماس

 

 

 

رویه برگزاری جلسات مشاوره کسب و کار در موسسه تبلیغاتی و تحقیقاتی ایده

این حق شما است که قبل از جلسه مشاوره بازاریابی، برندینگ، تبلیغات و صادراتی خود با دکتر بزاززاده، مطمئن بشوید هزینه ای که دارید صرف می کنید ارزشش را دارد یا خیر؟ از طرفی وقتِ ما هم ارزشمند است! برای همین ما یک پیشنهاد ویژه براتون داریم؛ به جهت اینکه شما مطمئن بشوید آیا دکتر بزاززاده می تونه کمکتون بکنه یا خیر؟ اول از همه فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا به طور مستقیم و تلفنی با ایشان صحبت کنید و یک عارضه یابی دقیق توسط ایشون صورت بگیره و بعد از جلسه مشاوره رایگان تلفنی 5 الی 10 دقیقه ای وقتی مطمئن شدید ایشان می توانند مسئله شما را حل کنند نسبت به ست کردن جلسه مشاوره آنلاین و یا حضوری اقدام فرمایید. لازم به ذکر است برای نشان دادن حسن نیت از سمت تیم ما به شما مشاور پذیران محترم، قبل از ارائه هر گونه خدمات مشاوره شغلی، مشاوره کسب و کار، مشاوره توسعه کسب و کار، مشاوره بازاریابی، مشاوره تبلیغاتی، مشاوره برندینگ، مشاوره صادراتی و یا مشاوره فروش، شما می توانید با شماره موبایل زیر تماس حاصل فرمایید تا دوستان ما ترتیب یک جلسه مشاوره رایگان تلفنی با شخص آقای بزاززاده را برایتان فراهم کنند و بعد از جلسه مشاوره تلفنی تصمیم بگیرد که آیا از خدمات تیم ما استفاده کنید یا خیر؟

 

راه های ارتباطی با کلینیک مشاوره کسب و کار ایده:

 

واحد امور مشاوره: 02122733086

صندوق صوتی: 02122755928

واتس اپ: 09123137419

واتس اپ: 09302791230

.

.

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید