Skip to main content

بازاریابی چیست؟

 

 

بازاریابی، ترکیبی از هنر و علم است و همیشه بر سر بخش فرموله شده آن و بخش خلاق آن بحث وجود دارد. یادگیری بخش فرموله شده بازاریابی، خیلی ساده تر است که عمده توجه ما در جمع آوری اطلاعات این سایت به همین امر معطوف گشته است.برای اینکه یک بازاریاب حرفه ای باشید، باید بدانید که بازاریابی چیست؟ یک بازاریاب چگونه عمل می کند؟ و یک بازاریاب چه چیزهای را بازاریابی می کند؟

بازاریابی چیست؟

بازاریابی عبارت است از شناسایی و برآورده کردن نیازهای انسانی و اجتماعی. اگر بخواهیم بازاریابی را در یک جمله خلاصه کنیم بهتر است بگوییم بازاریابی یعنی برآورده کردن نیازها به شکلی سودآور. در تعریفی کامل تر توسط انجمن بازاریابی آمریکا (The American Marketing Association)، بازاریابی عبارت است مجموعه ای از فرآیند ها برای ایجاد، انتقال و ارائه ارزش به مشتریان. عموم مردم بر این باور اند که بازاریابی یعنی هنر فروش محصولات در حالی که فروش مهمترین وظیفه یک بازاریاب نیست. به گفته پروفسور پیتر دراکر، «هدف بازاریابی، ایجاد فروش بیش از حد است نه فقط فروش». یک بازاریاب آرمانی کسی است که از مشتری خود شناخت کامل دارد و می داند چه کالا و خدماتی نیاز او را برآورده می کند به همین جهت بعد از تولید کالا مناسب، توانایی متقاعد کردن مشتری را دارد و مشتری را مجاب می کند که با خرید کالای شرکت نیاز او به بهترین نحو  بر طرف خواهد شد.

به عنوان مثال زمانی که شرکت Apple اقدام به ارائه دستگاه های دیجیتالی پخش موسیقی iPod کرد و یا زمانی که TOYOTA خودروی Prius هیبریدی خود را به بازار معرفی کرد، با سیل سفارش های مشتریان از کشورهای مختلف روبرو شدند زیرا آن ها محصول مناسبی را بر اساس بازاریابی دقیق طراحی کرده بودند.

 

آموزش بازاریابی در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده

ما در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده با بیش از ۷ سال فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی، خدماتی و توزیعی در سراسر کشور به تجارب خوبی دست پیدا کرده ایم. بدون شک تلفیق علم و تجربه می تواند همچون دو بالِ پرواز برای ایده های نو و بدیع باشد. در این راستا بخش مشاوره بازاریابی صنعتی و همچنین بازاریابی صادراتی موسسه ایده توسط اینجانب مدیریت می شود. در طول این سال ها در حکم مدیر بازرگانی بین الملل، مدیر فروش، مدیر بازاریابی و همچنین مشاور بازاریابی در واحدهای صنعتی مختلف سراسر کشور فعالیت کرده ام. به لطف خدا و همچنین اعتماد صاحبین صنایع به تجارب عملیاتی خوبی دست پیدا کردم که امیدوارم برای علاقه مندان عرصه تولید و کارآفرینی جذاب و عملیاتی باشد.

ما به دنبال شومن بازی نیستیم؛ سعی می کنیم به شما یک برنامه عملیاتی برای بخش های تحقیقات بازاریابی، بازاریابی داخلی و بین الملل، برندینگ، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی میدانی، پلن فروش و در نهایت طرح ریزی برنامه جامع امور مشتریان بدهیم. بدون شک اگر یک واحد صنعتی، خدماتی و یا توزیعی به این برنامه طراحی شده عمل کند به جواب های جالبی خواهد رسید. تیم مشاوره ما به حدی از کار خود مطمئن است که بعد از جلسه مشاوره در صورتی که شما یک بیزنس پلن قوی داشته باشید حاضر خواهد بود در برنامه بازاریابی شما مشارکت کند و از مقام طرح ریزی به مرحله نظارت و اجرا نیز گام بردارد.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]

شما می توانید به جای فرم بالا پیام صوتی خود را از طریق شماره زیر برای ما ارسال کنید؛ دوستان ما با شما تماس خواهند گرفت (:

۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب | پیچ اینستاگرام بزاززاده

رزومه علمی، پژوهشی و اجرایی:  سید حجت بزاززاده  | فرم درخواست مشاوره بازاریابی صنعتی

شماره تماس جهت مشاوره!