Skip to main content

بازاریابی مستقیم

By مرداد ۳, ۱۳۹۷آرشیو مقالات تخصصی

بازاریابی مستقیم درباره ی برقرای ارتباط مستقیم با مشتریان موجود و بالقوه به منظور تبلیغ محصولات و یا خدمات خود است. برخلاف تبلیغات رسانه ای، به شما این امکان را می دهد که افراد خاصی را با یک پیام شخصی هدف قرار دهید.
بازاریابی مستقیم می تواند در فرووش مقرون به صرفه و بسیار قدرتمند باشد، بنابراین برای کسب و کارهای کوچک ایده آل است.
بازاریابی مستقیم از انواع مختلفی از روش ها استفاده می کند. روش های سنتی شامل ایمیل و اعلامیه ایی هستند ، اما بازاریابی ایمیلی، بازاریابی تلفنی و بازاریابی پیامی نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و یک راه موثر برای رسیدن به یک یک مبناهای مشتریان ارائه می کنند.
چرا از بازاریابی مستقیم استفاده کنیم؟
بازاریابی مستقیم به شما این امکان را می دهد که از مشتریان مورد نظر خود پاسخ تهیه کنید. در نتیجه، کسب و کارهای کوچک می توانند منابع بازاریابی محدود خود را جایی که به احتمال زیاد نتیجه می گیرند، متمرکز کنند.
یک کمپین بازاریابی مستقیم با یک اقدام مشخص می تواند به شما کمک کند فروش خود را به مشتریان موجود افزایش دهید، وفاداری مشتری را افزایش داده، مشتریان قدیمی را دوباره به دست بیاورید و کسب وکارهای جدیدی خلق کنید. بازاریابی مستقیم می تواند به طور دقیق ارزیابی و اندازه گیری شود. برای مثال، شما می توانید با ارسال ایمیل های بازاریابی آزمایشی مشتریان را به صفحات مخصوصی در وب سایت خود هدایت کنید. می توانید با تجزیه و تحلیل نتایج دریابید که کدام ایمیل بسیار موفق بوده است. همچنین می توانید بازاریابی خود را با گروه های نمونه قبل از پیگیری فعالیت هایی که بهترین میزان پاسخ را ارائه می دهد، امتحان کنید.

چه مشتریان کسب وکار (b2b) یا مصرف کنندگان را هدف قرار دهید، بازاریابی مستقیم می تواند نتیجه بخش باشد. انتخاب روش ارتباطی مناسب حیاتی است. برای مثال، کسب و کارها می توانند نسبت به دریافت تماس های فروش مصرف کنندگان پذیراتر باشد. افراد روش های مختلف ارتباط را ترجیح می دهند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اولویت های آنها را در نظر می گیرید.

از تبلیغات بازاریابی مستقیم خود بیش ترین استفاده را ببرید
پایگاه داده شما در قلب هر استراتژی بازاریابی مستقیم خوبی قرار دارد. باید به روز و دقیق باشد. لیست ایمیل خود را به طور مرتب چک کنید- ورودی های یکسان را حذف کنید، هر اشتباهی را تصحیح کنید و قبل از همه ی آنها، اسامی افراد و کسب و کارهایی را که خواستار حذف بوده اند را پاک کنید. اطلاعاتی که شما در پایگاه اطلاعاتی خود نگه می دارید، گرد و غبار طلایی بازاریابی است. می تواند درباره عادات خرید مشتریانتان صحبت کند و اطلاعات مفید دیگری مانند سن، جنسیت و مکان را به شما نشان دهد. می توانید از این داده ها برای تقسیم مشتریان و چشم اندازها به گروه های کوچک تر استفاده کنید و آن ها را با پیام های خاص هدف قرار دهید. می توانید یک پروفایل از بهترین مشتریان خود بسازید و به طور فعال به دنبال ارتباطات جدیدی باشید که با توصیفات همخوانی داشته باشد بوسیله ی خرید یا اجاره فهرست های جدید. بازاریابی مستقیم به این دلیل کار می کند که پیام شما را جلوی مردم می گذارد. با این حال، نامه های ناخواسته، تماس های تلفنی، فکس، ایمیل و پیام ها تنها باید به افراد و کسب و کارهایی ارسال شوند که اجازه تماس با آن ها داده شده است. قانون حفاظت از داده ها پیچیده است و قوانین حریم خصوصی سخت تر می شوند. این مسئولیت شماست که بررسی کنید که فعالیت های بازاریابی مستقیم شما در چارچوب قانون باشند.
اندازه گیری نتایج بازاریابی مستقیم
هرچند که اندازه گیری تاثیرات تبلیغات و حمایت مالی مشکل است، در مقابل، بازاریابی مستقیم کاملا پاسخگو است. با هر کمپین بازاریابی مستقیم، می توانید حتی مقدار فروش را که نیاز دارید تا هزینه بازاریابی را پوشش دهید، محاسبه کنید. علاوه بر این، شما می توانید هزینه هر پاسخ و بازگشت واقعی سرمایه را امتحان کنید. این تجزیه و تحلیل ساده به شما این امکان را می دهد که کمپین خود را به منظور بهبود نتایج خود، بهتر کنید. همچنین می توانید آن هایی را که بیشتر مسئول هستند را شناسایی کنید و آن ها را دوباره در آینده هدف قرار دهید.

 

شماره تماس جهت مشاوره!